Dzisiaj

19°C
ciśnienie 1015 hpa,

Jutro

15°C
min. 12°C, maks. 15°C
ciśnienie 1015 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 2.4 µg/m3 (10% normy)Ozon gazowy (O3): 64.55 µg/m3 (54% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 2 µg/m3 (1% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 4.1 µg/m3 (2% normy)

Legionowo. Wojewoda wstrzyma budowę kina w Galerii Gondola?

galeria-gondola

Pizza Hut zaprasza do Galerii Gondola (fot. GP/kf)

 

Ważą się losy 4-salowego kina w legionowskiej „Gondoli”. Mimo że inwestor otrzymał pozwolenie na realizację tego przedsięwzięcia, została ona zaskarżona przez miejską spółkę wodociągową. Wiążąca decyzja w tej sprawie ma zapaść w gabinetach wojewody mazowieckiego…

Zgoda na kino w „Gondoli” zapadła!

Starostwo Powiatowe w Legionowie 9 kwietnia br. zgodziło się m. in. na powstanie 4-salowego Galerii Gondola w centrum Legionowa. – Wydaliśmy decyzję zatwierdzającą projekt budowlany i udzieliliśmy pozwolenia na nadbudowę, przebudowę i rozbudowę budynku handlowo-usługowego z garażem podziemnym, w wyniku, której powstanie budynek mieszkalny wielorodzinny z garażem i częścią usługową – informuje Joanna Kajdanowicz, rzeczniczka prasowa Starostwa Powiatowego w Legionowie. – Zgodnie z zatwierdzonym projektem budowlanym powierzchnia sprzedaży tj. handlu wyniesie blisko 2 tys. m², powierzchnia usług nieco ponad 1,6 tys. m², powierzchnia lokali mieszkalnych blisko 6,9 tys. m², zaś powierzchnia garaży niespełna 4,3 tys. m². W budynku zaprojektowano cztery sale kinowe o łącznej liczbie 500 sztuk krzeseł – wylicza następnie rzeczniczka prasowa starostwa.

PWK kontra większa „Gondola”

Okazuje się jednak, że powyższa decyzja administracyjna została zaskarżona przez legionowskie „Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Kanalizacyjne” („PWK”) i obecnie jest badana przez urzędników wojewody mazowieckiego. Niestety nie udało nam się dowiedzieć, co było powodem odwołania się przez legionowską spółkę wodociągową od zapisów wydanego na początku kwietnia br. pozwolenia na budowę. – Wobec powyższej decyzji starosty wpłynęło odwołanie, które następnie zostało wycofane. Wojewoda mazowiecki 30 maja br. poinformował o nowym wyznaczonym terminie załatwienia sprawy dotyczącej ww. odwołania. Zgodnie z art. 137 kodeksu postępowania administracyjnego  wojewoda zobowiązany jest dokonać kontroli legalności zaskarżonej decyzji starosty w zakresie jej zgodności z prawem oraz interesem społecznym – dość enigmatycznie poinformowała Ewa Filipowicz, rzeczniczka prasowa wojewody mazowieckiego. – Obecnie wojewoda mazowiecki weryfikuje dokumentację projektową. Termin przekazania stronie decyzji upływa z końcem czerwca br. – dodała. Sam inwestor – czyli znany legionowski przedsiębiorca prowadzący Klinię Mediq – nie chciał na tym etapie tej sprawy w żaden sposób komentować. – Czekam na decyzję wojewody. Mam nadzieję, że będzie ona dla mnie pomyślna – powiedział w nieformalnej rozmowie telefonicznej Jerzy Petz, który oprócz kliniki w centrum Legionowa wybudował również galerię „Gondola”. – Jeśli te decyzje będą dla mnie pozytywne, to rozbudowa galerii na pewno ruszy jeszcze w tym toku – dodał nieśmiało przedsiębiorca.

Podziel się tą informacją ze znajomymi

Facebook
Google+

komentarze: 6

  1. Po co to opóźnianie? Inwestycja na pewno nie zostanie zablokowana, a jeśli tak by się stało, byłaby to wyłącznie decyzja polityczna. Wszystko jest w porządku od strony legislacyjnej, więc nawet jakby wojewoda politycznie unieważnił decyzję, sąd ją przywróci! Tylko czasu szkoda, Legionowianie na tym ucierpią, chyba że to pisowska kara za wynik referendum?

  2. Oj, nie strzelą sobie samobója, bo ich klusek wyborczy, towarzysz K. Zamiast 8% uzyskałby może 4% poparcia, a to oznaczałoby koniec człowieka i długi niebyt, a miał już cu on przychodnię antosia w prezencie

  3. Czy ktoś zwrócił uwagę na ABSURD
    Powierzchnia handlu i usług to około 3.6 tyś metrów,powierzchnia mieszkań 6.9 tyś metrów
    To jest kikejny budynek mieszkalny z funkcją handlowo-usługową

  4. To wyjątkowo niefortunny dla miłościwie nam panującej Partii kandydt…A co do jego „przeszłej” przyszłości to mowa chyba nie tylko o przychodni wojskowej, ale też o obiecanym przez rosyjskiego agienta Antona, a potem też przez ministra blaszaka szpitalu? A propos….jak idzie budowa szpitala? Ile łóżek przewidziano w poszczególnych oddziałach? Kiedy ukończenie inwestycji?

  5. Czego dotyczy ta skarga PWK? Co to za akcja?

  6. Tam jest blisko jakaś studnia, która dostarczana wodę okolicznym mieszkańcom…

Dodaj komentarz