Dzisiaj

19°C
ciśnienie 1015 hpa,

Jutro

15°C
min. 12°C, maks. 15°C
ciśnienie 1015 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 2.4 µg/m3 (10% normy)Ozon gazowy (O3): 64.55 µg/m3 (54% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 2 µg/m3 (1% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 4.1 µg/m3 (2% normy)

Legionowo. Wpadła szajka dilerów. Mefedron, amfetamina, haszysz i kradzione karty płatnicze

szajka dilerów2

28-letnia Paulina K., 33-letni Maciej W. oraz 34-letni Jerzy R. sprzedawali mefedron i amfetaminę w Legionowie i okolicach. Szajka dilerów wpadła w ręce kryminalnych, zaś miejscowy prokurator objął ich wszystkich policyjnym dozorem. Każdemu z zatrzymanych grozi kara do 10 lat więzienia.

Legionowscy kryminalni kilka dni temu – po intensywnej pracy operacyjnej – zatrzymali dwóch mężczyzn i jedną kobietę podejrzanych o udzielanie środków odurzających w postaci amfetaminy i mefedronu. Zatrzymani czerpali z tego korzyść majątkową – ujawnia st. asp. Justyna Stopińska, pełniąca obecnie obowiązki rzeczniczki prasowej Komendy Powiatowej Policji (KPP) w Legionowie. Zatrzymane osoby już od dłuższego czasu znajdowały się w kręgu zainteresowań operacyjnych policjantów. Po zebraniu przez śledczych odpowiedniego wywiadu za jednym razem zatrzymano całą szajkę dilerów.

 

Mefedron, amfetamina, haszysz i kradzione karty płatnicze

Po zatrzymaniu dilerzy trafili do policyjnych cel na legionowskiej komendzie, skąd pojedynczo doprowadzano ich do miejscowego prokuratora. Zanim jednak oficjalnie rozpoczęto powyższe czynności wyjaśniające, przeszukano mieszkania wszystkich zatrzymanych. – W wyniku tych działań w mieszkaniu 28-letniej Pauliny K. ujawniliśmy prawie 12 gramów haszyszu oraz wagę elektroniczną, zaś w aucie należącym do 34-letniego Jerzego R.  4 karty płatnicze niebędące jego własnością – wylicza st. asp. Justyna Stopińska z legionowskiej KPP.

Grozi im 10 lat więzienia

Wprowadzający na legionowski rynek mefedron i amfetaminę usłyszeli zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, zaś Prokuratura Rejonowa w Legionowie zastosowała wobec podejrzewanych policyjny dozór. Wszystkim wymienionym powyżej osobom grozi kara do 10 lat więzienia.