Dzisiaj

18°C
ciśnienie 1015 hpa,

Jutro

15°C
min. 12°C, maks. 15°C
ciśnienie 1015 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 0.4 µg/m3 (2% normy)Ozon gazowy (O3): 66.65 µg/m3 (56% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 2.4 µg/m3 (1% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 3.7 µg/m3 (2% normy)

Legionowo. Czy wpuszczać cyrki ze zwierzętami do Legionowa?

cyrk

Kolejny cyrk ze zwierzętami w Legionowie. Obok klaunów, akrobatów i kuglarzy przy ulicy Juliusza Słowackiego w Legionowie wystąpi aż 20 egzotycznych zwierząt. Przedstawienie z udziałem zwierząt nie podoba się m. in. radnej Małgorzacie Luzak. A co Wy o tym myślicie?

Władza nie zarabia na męczarni zwierząt

W najbliższą niedzielę (27 maja br.) przy ulicy Juliusza Słowackiego w Legionowie rozstawi się cyrk. Oprócz utalentowanych ludzi, niestety wystąpią w nim zwierzęta. Dotychczas w naszym mieście tego typu przedstawienia organizowane były m. in. na prywatnej działce na tyłach Centrum Handlowego „Maxim” a w przeszłości także na targowisku miejskiego. – Bardzo dobrze, że prezydent nie zezwala na rozbijanie cyrków na terenach miejskich, ale co z tego, jeśli mogą się rozbić na terenie prywatnym i to w środku miasta – mówi legionowska radna Małgorzata Luzak, która długo walczyła, aby tego typu imprez nie organizować na terenach należących do miasta. – Niestety na terenach prywatnych nie można zakazać występów cyrków ze zwierzętami. Gdyby była jakaś szansa w Legionowie już od kilku lat one by się nie pojawiły. Wszystko zależy od dobrej woli właściciela terenu, a tu dobrej woli nie ma. Cyrk płaci za wynajem terenu i tylko to się liczy. Jedyna nadzieja, że wreszcie będzie to ustawowy zakaz, ale czy sejm się na to zdobędzie? – ocenia następnie.

 

Stop dla cyrku ze zwierzętami w Legionowie!

Afisze zapraszające legionowian do cyrku z udziałem 20 egzotycznych zwierząt pojawiły się w całym mieście. Cyrk za chwilę rozstawi się w miejscu, gdzie obecnie działa wesołe miasteczko tj. przy legionowskim oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) przy ulicy Juliusza Słowackiego. Działka, która pod taką rozrywkę została wynajęta, jest własnością prywatną.

Szkoda, że wielokrotnie udostępniane filmy i zdjęcia pokazujące, jakie piekło przechodzą podczas tresury zwierzęta, jak łamie się ich psychikę, nie przemawiają tak mocno, jak pieniądze. Cyrk nie jest śmieszny dla zwierząt, dla nich to cierpienie, ból i strach. Na całym cywilizowanym świecie zakazuje się występów cyrków ze zwierzętami. U nas wiele, jak nie większość, ustaw podejmuje się szybko pod osłoną nocy, a ustawa o ochronie praw zwierząt, w projekcie, której jest zapis o całkowitym zakazie wykorzystywania zwierząt w cyrku, nadal jest nieuchwalona – powiedziała nam radna Małgorzata Luzak. – Chciałabym wierzyć, że legionowian cechuje empatia i wrażliwość, która sprawi, że nie skorzystają z możliwości wątpliwej rozrywki okupionej męczarnią zwierząt. Szczególnie ważne jest, by wytłumaczyć dzieciom, jaki los zgotowali zwierzętom właściciele cyrków, jak potworne jest ich życie. Dzięki temu wychowamy ludzi wrażliwych, reagujących na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni! Powiedzmy nie cyrkowi ze zwierzętami w Legionowie – zaapelowała następnie do legionowian.

Podziel się tą informacją ze znajomymi

Facebook
Google+

komentarze: 6

  1. Wielkie NIE dla cyrków ze zwierzętami! NIE dla męczenia zwierząt!

  2. zwierząt nie męczyć! a ludzi zabijać… 🙁

  3. Nie dla cykrów ze zwierzętami!!!

  4. Nie dla męczenia zwierząt!!!

  5. Nie dla cyrku, nie dla mięsa, nie dla jajek, nie dla wody bo rybkom się ją zabiera. Nie dla wszystkiego, niczego nie będzie jak u kononowicza. A nie czekajcie…..ale te „nie” to nie w weekend bo karkóweczka na grila musi być no i do cyrku i do zoo by się pojechało.

  6. Nie dla debili. Qrna chyba nie działa. ;P

Dodaj komentarz