Dzisiaj

16°C
ciśnienie 1014 hpa,

Jutro

11°C
min. 11°C, maks. 16°C
ciśnienie 1014 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 5.2 µg/m3 (21% normy)Ozon gazowy (O3): 57.42 µg/m3 (48% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 7.8 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 6 µg/m3 (3% normy)

Legionowo. Znaleziono pocisk moździerzowy na torach kolejowych

Komentowanie wyłączone
pocisk-tory-kosciuszki-legionowo (2)

Pocisk znaleziono na torach kolejowych w Legionowie (fot. GP/kg)

Wczoraj (30 września) na torach kolejowych w Legionowie znaleziony został pocisk moździerzowy. Przedmiot został zabezpieczony, służby czekają na przyjazd saperów.

Pocisk z czasów II wojny światowej znaleziono na torach kolejowych w okolicach ulicy Kościuszki w Legionowie na trasie dojazdowej do składu węgla. Jest to pocisk moździerzowy, który został tam przez kogoś pozostawiony. Tor, na którym znajduje się pocisk, został wyłączony z ruchu i zabezpieczony taśmą.

Od wczoraj legionowscy strażnicy miejscy zabezpieczali miejsce znalezienia pocisku, kilka minut przed godziną 23.00 teren przejęli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Legionowie. Strażacy przez całą noc pilnowali pocisku, po godzinie 8.00 na miejscu znów pojawiła się straż miejska. Mundurowi będą czekać teraz na przyjazd saperów, którzy zabiorą go na poligon i zdetonują.