Dzisiaj

29°C
ciśnienie 1019 hpa,

Jutro

27°C
min. 16°C, maks. 29°C
ciśnienie 1013 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 7 µg/m3 (28% normy)Ozon gazowy (O3): 88.89 µg/m3 (74% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 4.7 µg/m3 (1% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 4.7 µg/m3 (2% normy)

Legionowo. ZSO nr 2 przyciągało kandydatów chemią, fizyką i …

Komentowanie wyłączone
chemia-zso2

fot. ZSO2

W dniach 24-25 marca 2015 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Króla Jana III Sobieskiego miały miejsce Dni Otwarte dla kandydatów zainteresowanych nauką w Gimnazjum nr 2 i II Liceum Ogólnokształcącym.

Jak wiadomo, wybór szkoły jest bardzo trudną decyzją zarówno dla uczniów, jaki ich rodziców. Niewątpliwie ważną rolę pełni odpowiednie przygotowanie oferty edukacyjnej, która odpowiadałaby na zróżnicowane potrzeby i zainteresowania uczniów.

Profile klas

W roku szkolnym 2015/2016 w Gimnazjum nr 2 mają powstać klasy: matematyczno-fizyczna, językowa i ogólna. W II LO uczniowie mogą rozpocząć naukę w klasach: językowej, medialnej i biomedycznej. Dodatkowo zarówno w gimnazjum, jak i liceum będą realizowane innowacje pedagogiczne, m.in. matematyka dla humanistów w dwóch klasach pierwszych LO.

W tym roku ZSO nr 2 przywitał swoich gości w szczególny sposób, a dzień otwarty nie ograniczył się tylko do przedstawienia oferty edukacyjnej. Organizatorzy chcieli, by przyszli uczniowie poczuli przyjazną atmosferę panującą w szkole, mogli porozmawiać z uczniami i nauczycielami. Cały wieczór wypełniony był atrakcjami, które pokazały, że nauka w Gimnazjum nr 2 i II LO może być przyjemnością, służyć rozwijaniu kreatywności i pasji. Gościom zaproponowano spacer po szkole, podczas którego mogli m.in. zobaczyć wszystkie pracownie i ich wyposażenie, porozmawiać z dyrekcją, nauczycielami i przede wszystkim innymi uczniami.

Trochę chemii

W pracowni chemicznej, pod czujnym okiem nauczycieli chemii przyszli kandydaci mogli samodzielnie wykonać szereg doświadczeń: wytrącania barwnych osadów, spalania magnezu. Duża atrakcją były zabawy z suchym lodem, reakcje z zasadami i wskaźnikami chemicznymi oraz spalanie baniek mydlanych.

Prawa fizyki

W pracowni fizycznej zaprezentowane zostały środki dydaktyczne służące kreatywnej nauce fizyki, tak by nie kojarzyła się uczniom tylko ze żmudnym wykonywaniem trudnych zadań. Goście mogli poznać zasady działania camery obscura, która stanowi chlubę całej szkoły.

Geografia i biologia

W pracowni geograficznej uczniowie rozwiązywali również multimedialny quiz geograficzny, podczas którego rozpoznawali mniej i bardziej znane atrakcje turystyczne na świecie. Dodatkowo zapoznali się z możliwością wykorzystania wizualizera podczas lekcji geografii. Dużym zainteresowaniem cieszyło się również stanowisko biologiczne i możliwość samodzielnego mikroskopowania, a także sekcji serca i wątroby kury.
W pracowni technicznej goście mogli skosztować zdrowych przysmaków, przygotowanych przez uczniów w ramach pracy koła technicznego. Było smacznie i zdrowo.

Wolontariat

Zaprezentowano również akcje wolontariatu, których celem jest m.in. pomoc niepełnosprawnym dzieciom, osobom starszym, ludziom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej, a także zwierzętom, które znajdują się w schroniskach.
Szkolny korytarz zapełniły stanowiska prezentujące języki obce. Goście mieli okazję obejrzeć prace uczniów, poznać swoich przyszłych nauczycieli. Szczególny wkład pracy w przygotowania włożyli uczniowie klasy medialnej, dzięki którym przyszli kandydaci mogli wziąć udział w przygotowanych quizach i obejrzeć pokazy filmów m.in. szkolnego flash mob`a.
Oferta ZSO 2 wzbudziła duże zainteresowanie gości. Ten nietypowy sposób prezentacji oferty edukacyjnej spotkał się z ciepłym przyjęciem, zarówno ze strony uczniów, jak i ich rodziców.