O skuteczności metod bezpośrednich w nauczaniu języków obcych

woman with learn englishphone in the park

W obecnym świecie znajomość języków obcych stała się niezwykle ważna. Doskonałą metodą dla osób pragnących w krótkim czasie przyswoić dużą liczbę słówek, a przy tym poznać struktury gramatyczne potrzebne w życiu codziennym i zawodowym, jest metoda bezpośrednia.

Jej głównym celem jest kształcenie umiejętności mówienia, poprzez minimalizowanie użycia języka ojczystego w czasie lekcji i wykształcenie pewnych automatyzmów językowych, co prowadzi do tego, że zaczynamy  myśleć w danym języku oraz swobodnie  posługujemy się nim w praktyce.

Wprowadzony materiał gramatyczno-leksykalny ćwiczony jest poprzez kontrolowane dialogi nauczyciela z uczniami. Słuchacze biorą aktywny udział w zajęciach, odpowiadając na pytania lektora pełnymi zdaniami, aby wydłużyć czas mówienia oraz ćwiczyć jak najwięcej słów i struktur gramatycznych. Jednocześnie precyzyjnie zaplanowany system regularnych powtórek wprowadzonego wcześniej materiału gwarantuje jego utrwalenie i gruntowne opanowanie. W kolejnych etapach wprowadza się elementy własnej inwencji i słuchacz tworzy coraz więcej własnych, dowolnych odpowiedzi, w różnych kontekstach, co sprawia, że potrafi bardziej kreatywnie używać języka obcego.

W naszej szkole językowej korzystamy z nowoczesnych podręczników opartych na metodzie bezpośredniej, dzięki którym nauka staje się niezwykle efektywna. Zawierają one wyłącznie aktualne słownictwo i gramatykę dostosowaną do obecnych standardów egzaminacyjnych.

Słuchacze korzystający z podręczników „English designed with Direct Method” mają stały dostęp do platformy e-learningowej, dzięki której mogą utrwalać wiadomości z lekcji, nadrabiać zaległości, a także powtarzać materiał przed egzaminem w atrakcyjnej i nowoczesnej formie.

Dlaczego warto wybrać naukę języka angielskiego metodami bezpośrednimi: Direct Language Lab oraz Callan Method w naszej szkole językowej?

·         Posiadamy kilkunastoletnie doświadczenie w prowadzeniu kursów metodami bezpośrednimi.

·         Zapewniamy bezpłatne lekcje próbne (jeśli nie zdecydujesz się na kurs, nie zapłacisz nawet złotówki)

·         Tylko u nas jednostka lekcyjna trwa 50 minut, zamiast 45, co daje nam w ciągu roku 13 lekcji gratis!

·         Nasi słuchacze mają stały dostęp do platformy e-learningowej.

·         Nasi uczniowie mogą skorzystać z dogodnego systemu stałych zniżek – możesz zapłacić za kurs nawet 40% taniej!

·         Dla osób bezrobotnych przygotowaliśmy bezpłatne kursy językowe!

Zapisz się już dziś i zapłać za kurs nawet do 40% mniej!

ART-PROJECT_LOGO

 

Art Project Centrum Nauczania Języków Obcych

Sekretariat: ul. Sobieskiego 6A, Legionowo

Tel. 22 774 45 82, 501 826 323    www.art-project.pl

Odwiedź nas na FB:  facebook.com/ArtProjectCNJO/