Dzisiaj

18°C
ciśnienie 1015 hpa,

Jutro

15°C
min. 12°C, maks. 15°C
ciśnienie 1015 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 0.4 µg/m3 (2% normy)Ozon gazowy (O3): 66.65 µg/m3 (56% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 2.4 µg/m3 (1% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 3.7 µg/m3 (2% normy)

„Po nitce do kłębka, czyli zagadki detektywistyczne Lassego i Mai”

IMG_3679

 

7 marca 2018 r. już po raz drugi odbył się finał II Powiatowego Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego dla uczniów klas drugich i trzecich szkoły podstawowej pod patronatem Prezydenta Miasta Legionowo pt. „Po nitce do kłębka,  czyli zagadki detektywistyczne Lassego i Mai”. Organizatorami konkursu był Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 w Legionowie.

W konkursie uczestniczyły drużyny wybrane w etapie szkolnym  z następujących szkół: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa nr 7, Szkoła Podstawowa nr 8, Szkoła Podstawowa w Jabłonnie.

Obowiązywała znajomość 5 książek  Martina Widmarka – Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai  „Tajemnica Biblioteki”, „Tajemnica Kawiarni”, „Tajemnica Szkoły”, „Tajemnica Szpitala”, „Tajemnica Więzienia”. Akcja książek rozgrywa się w małym szwedzkim miasteczku Valleby i jego okolicach. Główni bohaterowie, Lasse i Maja, chodzą do tej samej klasy i wspólnie prowadzą małe biuro detektywistyczne.

Podobnymi cechami musieli wykazać się uczniowie podczas naszego konkursu. Dzieci zaimponowały znakomitą znajomością przygód bohaterów serii Martina Widmarka, doskonale poradziły  sobie również z zadaniami natury detektywistycznej.

W przerwie uczestnicy konkursu spotkali się z policyjnymi technikami Komendy Miejskiej w Legionowie, którzy odkryli przed nimi tajniki swojej pracy. Dowiedzieli się kim jest technik kryminalistyki, jak wygląda jego praca na miejscu zdarzenia, czego używa do ujawniania śladów i jakie akcesoria znajdują się w walizce kryminalistycznej. Technik opowiedział uczestnikom o liniach papilarnych indywidualnych dla każdego człowieka, zaprezentował jak się „zdejmuje” odciski palców i pozwolił zrobić każdemu dziecku odciski swoich palców. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali wykładu.

Po przerwie nastąpiło rozdanie nagród:

I miejsce  – Szkoła Podstawowa nr 4

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2

III miejsce –  Szkoła Podstawowa nr 8

Wyróżnienie – Szkoła Podstawowa w Jabłonnie

Różnica w punktacji poszczególnych drużyn była tak niewielka, że można uznać, iż wszyscy zawodnicy byli doskonale przygotowani.

Nagrody, książki oraz dyplomy dla wszystkich uczestników konkursu fundowane zostały przez Prezydenta Miasta Legionowo.

 

D. Miaz

Etykiety
,

Podziel się tą informacją ze znajomymi

Facebook
Google+

Dodaj komentarz