Superżywność – w profilaktyce i leczeniu chorób. Spotkanie z Katarzyną Lewkowicz–Siejką

superzywnosc

Katarzyna Lewkowicz–Siejka, fot. Miejska Biblioteka Publiczna

14 listopada w legionowskim klubie „Scena 210” odbył się pierwszy wykład z cyklu „Z biblioteką po zdrowie” zorganizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Legionowie.
Do zdrowego stylu życia i nieco innego modelu odżywiania mieszkańców Legionowa zachęcała propagatorka tej idei, Katarzyna Lewkowicz–Siejka – Inicjatorką cyklu jest pani Maria Brzózek, która w wakacje zgłosiła się do nas z propozycją rozpoczęcia działań promujących książki o tematyce zdrowotnej. Bardzo cieszą nas oddolne pomysły, więc podjęliśmy się organizacji tego przedsięwzięcia – opowiada dyrektor miejskiej biblioteki, Tomasz Talarski.

Wykład w swoim założeniu przeznaczony był dla seniorów, ale spotkał się z zainteresowaniem również młodszej publiczności, ponieważ dotykał spraw ważnych i nieobcych przeciętnemu zjadaczowi chleba. Prelegentka starała się zachęcić do zmiany sposobu odżywiania, który znacząco wpływa na poprawę zdrowia, przynosi siły witalne i dodaje energii, a polega na spożywaniu głównie tego, co rodzi matka ziemia. – Staram się udowodnić, że wprowadzenie do naszej diety jadłospisu składającego się z surowych warzyw, to nie tylko profilaktyka. Taki sposób żywienia potrafi skutecznie cofać choroby przewlekłe, związane z niewłaściwą dietą. Z pełną świadomością mogę powiedzieć, że leczenie farmakologiczne skutecznie można zastąpić tzw. niesamowitą żywnością i mam tu na myśli rośliny, zawierające składniki odżywcze, witaminy, minerały, ale też fitozwiązki, czyli wtórne substancje roślinne, nazywane apteką Pana Boga. One właśnie mają funkcje lecznicze – mówi Katarzyna Lewkowicz-Siejka. Pani Katarzyna zaznaczyła, że zrezygnowanie ze starych nawyków nie będzie łatwe, a zdrowego sposobu odżywiania trzeba
się po prostu nauczyć. Jednak człowiek, któremu coś dolega, czuje się źle, nie ma sił, będzie z determinacją do tego dążył. Wymaga to wiele sił, uporu i silnej woli, ale jest możliwe, a efekty bardzo szybko zauważalne. Blisko półtoragodzinny panel zakończyła ożywiona dyskusja. Pani Katarzyna Lewkowicz–Siejka skrupulatnie odpowiedziała na wszystkie zadane pytania. Co bardziej dociekliwi mieli okazję zgłębić swoją wiedzę kupując książkę autorstwa
dr Jorge D. Pamplona Roger „Lecznicza żywność”. Zaś wisienką na torcie pozostawioną na zakończenie spotkania był występ wokalistów z Ukrainy, który zaprezentował publiczności liryczne, melancholijne utwory.
Kolejny wykład na temat superżywności, który poprowadzi również Katarzyna Lewkowicz- Siejka już 19 grudnia. Na uczestników czekać będą świąteczne atrakcje.