Dzisiaj

18°C
ciśnienie 1015 hpa,

Jutro

15°C
min. 12°C, maks. 15°C
ciśnienie 1015 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 2.4 µg/m3 (10% normy)Ozon gazowy (O3): 64.55 µg/m3 (54% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 2 µg/m3 (1% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 4.1 µg/m3 (2% normy)

Nieporęt. Co z „Dziką Plażą” po zmianie przepisów dotyczących kąpielisk?

dzika-plaza-nieporet

Dzika plaża w Nieporęcie (fot. GP/kg)

Ostatnie zmiany przepisów dotyczące kąpielisk i miejsc przeznaczonych do okazjonalnej kąpieli sprawiają, że mieszkańcy powiatu legionowskiego dopytują, które plaże i kiedy będą otwarte. „Dzika Plaża” w Nieporęcie jest przygotowana do sezonu.

Kąpielisko w Serocku w tym sezonie funkcjonować będzie najprawdopodobniej tylko 30 dni, o czym przeczytać można TUTAJ. , która jak na razie będzie czynna tylko przez 30 dni. Okazuje się jednak, że nie wszyscy przespali zmiany legislacyjne i największe kąpielisko w powiecie legionowskim będzie czynne przez całe wakacje.

 

– Na terenie Gminy Nieporęt korzystać będzie można z kąpieliska ,,Dzika Plaża” w Nieporęcie przy ul. Zegrzyńskiej 10h. Sezon kąpielowy od 16 czerwca do 2 września 2018 r. – informuje Anita Madej z UG w Nieporęcie. To jest dobra wiadomość nie tylko ze względu na termin otwarcia kąpieliska, ale i zapewnienie standardów higieny i bezpieczeństwa. Oznacza to wyższe wymagania co do ilości ratowników i czystości wody. Mimo że do 16 czerwca pozostało jeszcze kilka dni, już teraz można tam spotkać plażowiczów i kąpiących się w wodzie.