Dzisiaj

10°C
ciśnienie 1016 hpa,

Jutro

14°C
min. 10°C, maks. 14°C
ciśnienie 1015 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 8.4 µg/m3 (34% normy)Ozon gazowy (O3): 43 µg/m3 (36% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 6.1 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 8 µg/m3 (4% normy)

Nieporęt. Pościg za pijanym kierowcą. Uciekał przed policją brodząc po pas w wodzie

pościg1

21-letni Tymoteusz G. przed policją uciekał brodząc po pas w wodzie, fot. KPP w Legionowie.

Kierowca forda uciekał przed policją brodząc po pas w wodzie. Okazało się, że 21-letni Tymoteusz G. jest pijany i w dodatku prowadził auto bez posiadania ku temu odpowiednich uprawnień.

Przestępstwo za przestępstwem

Policyjny pościg po nieporęckich ulicach zakończył się w Kanale Żerańskim, a doszło do niego w miniony czwartek (19 kwietnia br.) wieczorem. Powodem podjęcia tej akcji było najpierw niewłączenie przez kierowcę forda świateł mijania, zaś potem niezatrzymanie się przez niego do kontroli drogowej. – 21-letni Tymoteusz G. jechał fordem ulicą Zegrzyńską w Nieporęcie w kierunku ulicy Jana Kazimierza. Kierowca nie włączył świateł mijania. Zauważyli to stołeczni wywiadowcy i postanowili zatrzymać pojazd do kontroli, aby sprawdzić przyczynę roztargnienia kierującego – mówi komisarz Jarosław Florczak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji (KPP) w Legionowie. Policyjny nieoznakowany radiowóz zaczął wysyłać do kierowcy osobówki sygnały świetlne i dźwiękowe. Mężczyzna jadący fordem jednak nie reagował na te znaki, tylko wręcz przeciwnie zaczął przyspieszać. – Po przejechaniu kilkuset metrów, ford zatrzymał się nieopodal stacji benzynowej. Kierujący nim mężczyzna w pośpiechu wysiadł i rozpoczął pieszą ucieczkę przed goniącymi go policjantami, którzy nie tracili go z oczu. Mężczyzna uciekał przez zarośla i krzaki w kierunku wiaduktu nad Kanałem Żerańskim. W pewnym momencie uciekinier wszedł do wody i brodząc po pas, wyszedł z drugiej strony kanału – relacjonuje rzecznik prasowy lokalnej policji.

 

Czuje się winny

Po drugiej stronie kanałku na kierowcę forda czekali już stołeczni policjanci. 21-letni Tymoteusz G. przeszedł badanie alkomatem, które ujawniło przeszło promil alkoholu w wydychanym przez niego powietrzu. Okazało się również, że mężczyzna nie ma prawa jazdy. – 21-latek spędził noc w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych na legionowskiej komendzie – mówi komisarz Jarosław Florczak z legionowskiej KPP. Jak tylko wytrzeźwiał, przewieziono go na Komisariat Policji (KP) do Nieporętu, gdzie usłyszał 2 zarzuty – prowadzenia auta pod wpływem alkoholu oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Młodzieniec przyznał się do winy i dobrowolnie poddał się karze.