Dzisiaj

17°C
ciśnienie 1014 hpa,

Jutro

11°C
min. 11°C, maks. 16°C
ciśnienie 1014 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 5 µg/m3 (20% normy)Ozon gazowy (O3): 65.58 µg/m3 (55% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 10.5 µg/m3 (3% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 5.5 µg/m3 (3% normy)

Nieporęt. Ruszyły roboty przy budowie ścieżki rowerowej wzdłuż Strużańskiej

sciezka-rowerowa-jozefow

Budowa ścieżki rowerowej w Józefowie (fot. UG Nieporęt)

Na terenie gminy Nieporęt rozpoczęły się prace przy układaniu ścieżki rowerowej wzdłuż ulicy Strużańskiej od granicy gminy do ronda im. kardynała Stefana Wyszyńskiego. 

Obecnie realizowane są prace ziemne. Po oczyszczeniu pobocza i wykonaniu korytowania, układane są krawężniki i przygotowywane jest podłoże do wykonania nawierzchni ścieżki.

Nowa trasa rowerowa będzie miała nawierzchnię asfaltową. Szerokość drogi wyniesie 2 m a cała długość tego odcinka będzie miała 2,2 km. Dodatkowo w ramach tej inwestycji wykonany zostanie ciąg pieszy i zjazdy do posesji o nawierzchni z kostki betonowej.

 

 

Projekt obejmuje także oznakowanie tras zgodne z ZIT i budowę jednej stacji postojowej. W ramach tego samego projektu budowana jest droga rowerowa wzdłuż ulicy Wojska Polskiego w Białobrzegach w kierunku Beniaminowa do granicy z gminą Radzymin.

Jeżeli gmina Jabłonna wybuduje swój odcinek ścieżki od granicy Józefowa do granicy z Legionowem pozwoli to na komfortowy dojazd bezpieczną drogą rowerową z Józefowa aż do legionowskiego Bukowca.

Wartość projektu na terenie gminy Nieporęt wynosi 6,6 mln złotych, a dofinansowanie wyniesie 5,3 mln złotych.

Budowa realizowana jest w partnerstwie z ośmioma samorządami: Legionowem (lider projektu), Czosnowem, Łomiankami, Nowym Dworem Mazowieckim, Radzyminem, Wieliszewem i Jabłonną, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020 – Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego.