Dzisiaj

11°C
ciśnienie 1016 hpa,

Jutro

15°C
min. 11°C, maks. 15°C
ciśnienie 1015 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 6.2 µg/m3 (25% normy)Ozon gazowy (O3): 63.65 µg/m3 (53% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 9.2 µg/m3 (3% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 9.3 µg/m3 (5% normy)

Nieporęt. Są pieniądze na termomodernizację. Odzyskają poniesione nakłady

DSC_5831

 

Gmina już poniosła znaczną część wydatków na termomodernizację obiektów oświatowych w Nieporęcie i Wólce Radzymińskiej. Teraz te nakłady powinny się zwrócić z uzyskanego dofinansowania na termomodernizację.
Całkowity planowany koszt termomodernizacji budynków szkolnych to 2 400 000 zł. Spory zakres prac został wykonany jeszcze przed przyznaniem dofinansowania w kwocie 1 920 000 zł i teraz jest szansa odzyskać wydane już pieniądze. Umowa na dofinansowanie została podpisana 15 maja. – Przyznana kwota zrefunduje poniesione w ubiegłych latach wydatki na wymianę okien w szkole w Nieporęcie, wykonanie izolacji ścian zewnętrznych i fundamentów, docieplenie stropodachów, wymianę instalacji c.o. oraz oświetlenia na ledowe w szkole w Wólce Radzymińskiej – informuje Beata Wilk z UG Nieporęt.

 

 

O połowę taniej

W ramach dalszych prac związanych z dociepleniem i wymianą systemów ogrzewania oraz oświetlenia pojawią się też panele fotowoltaiczne na dachach obu placówek. Według symulacji, po zakończeniu wszystkich prac koszty związane z zapotrzebowaniem energetycznym tych szkół mają spaść o połowę. Obecnie trwają przygotowania do ogłoszenia przetargu. Planowany termin realizacji inwestycji to okres wakacyjny.