Dzisiaj

10°C
ciśnienie 1016 hpa,

Jutro

14°C
min. 10°C, maks. 14°C
ciśnienie 1015 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 3.1 µg/m3 (12% normy)Ozon gazowy (O3): 42.86 µg/m3 (36% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 8.7 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 17.2 µg/m3 (9% normy)

Nieporęt. Spór o porty. Wojewoda chce pozbawić gminę Nieporęt możliwości dysponowania częścią portu

porty nieporęckie

Położona nad Jeziorem Zegrzyńskim działka, o zagospodarowanie której trwa konflikt, fot. UG Nieporęt

Komercyjne zagospodarowanie części nieruchomości należących do nieporęckich portów – to zarzut wobec władz gminy Nieporęt, który postawił wojewoda mazowiecki, Zdzisław Sipiera w piśmie cofającym darowiznę tych terenów i nakazującym przeniesie ich własności na rzecz skarbu państwa.

W sporze chodzi o jedną nieruchomość położoną na terenie nieporęckich portów. Mianowicie o liczący przeszło 1,6 ha teren, którego poszczególne części do wiosny 2016r. dzierżawiły od gminy Nieporęt organizacje sportowe, takie jak m. in. Warszawsko-Mazowiecki Okręgowy Związek Żeglarski i Klub Sportowy „Spójnia Warszawa”.

 

W konflikt pomiędzy wymienionymi powyżej stronami włączył się ostatnio wojewoda mazowiecki, który cofnął darowiznę tej nieruchomości i zobowiązał władze gminy Nieporęt do przeniesienia jej własności na rzecz skarbu państwa. Istotą samego zaś sporu są kwestie związane z zagospodarowaniem przedmiotowego terenu. Strony pozostające w konflikcie wzajemnie się obwiniają, że chcą go zagospodarować w sposób komercyjny na niekorzyść mieszkańców gminy.

Więcej informacji o sprawie w najbliższym wydaniu „Gazety Powiatowej” (22 maja br.)