Dzisiaj

18°C
ciśnienie 1015 hpa,

Jutro

15°C
min. 12°C, maks. 15°C
ciśnienie 1015 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 1.5 µg/m3 (6% normy)Ozon gazowy (O3): 68.87 µg/m3 (57% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 6.8 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 5.7 µg/m3 (3% normy)

Nieporęt. Tunel czy kładka przy Dzikiej Plaży? Jak przebudują trasę przy Zalewie?

nieporet-plaza

Trwa intensywna dyskusja na temat przebudowy DW 631 prowadzącej przez gminę Nieporęt. Oprócz przedstawicieli Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich uczestniczą w niej również starosta legionowski i wójt Nieporętu. Czy jest szansa na poprawę bezpieczeństwa ruchu i likwidację korków?
W poniedziałek 14 maja odbyło się już kolejne spotkanie w sprawie przebudowy drogi wojewódzkiej nr 631 na odcinku przebiegającym przez gminę Nieporęt. Dla mieszkańców tych terenów jest to niezwykle istotna inwestycja, która może poprawić bezpieczeństwo i przepustowość tej drogi. Obecnie, nie tylko w sezonie wakacyjnym potrafią się tam tworzyć ogromne korki, a nawierzchnia jest w bardzo słabym stanie.

Powiat w sprawie wojewódzkiej

Sprawę za istotną dla całego powiatu uznał starosta legionowski Robert Wróbel, który uczestniczy w tych spotkaniach. – Samorząd Województwa Mazowieckiego rozpoczął projektowanie przebudowy drogi wojewódzkiej nr 631. Powiat znając lokalne uwarunkowania reprezentuje mieszkańców i składa wnioski do koncepcji przebudowy tej ruchliwej arterii. Obecnie kierowcy permanentnie stoją tu w korkach, które z jednej strony obniżają jakość życia mieszkańców i utrudniają im prowadzenie działalności gospodarczej, a z drugiej stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa zarówno mieszkańców, jak i turystów wypoczywających nad Jeziorem Zegrzyńskim. Obecnie jesteśmy w trakcie konsultacji, zarówno z zarządem województwa, jaki gminą Nieporęt, dotyczących kształtu tej inwestycji. Nasze oczekiwania, które wraz z wójtem Nieporętu zgłaszaliśmy na spotkaniach z zarządem województwa mazowieckiego, to przede wszystkim poszerzenie drogi o dodatkowe pasy ruchu, zbudowanie dróg serwisowych dla ruchu lokalnego, ścieżek rowerowych i chodnika. Do tego niezbędna jest również przebudowa mostu nad Kanałem Żerańskim. Wśród naszych postulatów znalazła się także budowa bezkolizyjnego przejścia pod drogą nr 631 lub kładki dla pieszych na wysokości Dzikiej Plaży w Nieporęcie, w miejsce obecnie funkcjonującego zwykłego przejścia dla pieszych – informuje Joanna Kajdanowicz, rzecznik prasowy starostwa.

 

Razem łatwiej

Stanowisko w sprawie przebudowy DW 631 wypracowane zostało wspólnie przez powiat i gminę Nieporęt, której mieszkańcy należą do najbardziej zainteresowanych rozwiązaniem obecnych problemów komunikacyjnych. – Wdrożenie tych rozwiązań zlikwiduje problem tworzących się na tym odcinku drogi korków, poprawi także bezpieczeństwo pieszych. Wnioski wójta Macieja Mazura i starosty Roberta Wróbla zostały przyjęte do projektu przebudowy i będzie im poświęcone następne spotkanie robocze w terenie, które odbędzie się w poniedziałek, 14 maja – poinformowała naszą redakcję po spotkaniu z 9 maja Dorota Brzozowska z UG Nieporęt.

Kolejne spotkanie

Zaplanowane na 14 maja spotkanie odbyło się w UG Nieporęt. – Najważniejszym omawianym zagadnieniem, które zdominowało przebieg rozmów z pracownikami firmy projektowej, była lokalizacja i przebieg trasy serwisowej wzdłuż ulicy Zegrzyńskiej. W opinii wójta Mazura i starosty Roberta Wróbla jej budowa na tym odcinku jest niezbędna, by zapewnić płynność ruchu drogowego oraz umożliwić dojazd do licznych działek mieszkaniowych i usługowych, znajdujących się w sąsiedztwie – informuje Dorota Brzozowska o UG Nieporęt.
Za wcześnie jest, by podać termin realizacji inwestycji. Obecnie trwają prace projektowe, w których uczestniczą lokalni samorządowcy i będą się one mogły zakończyć się dopiero po ostatecznych ustaleniach dotyczących zakresu prac.

Etykiety

Podziel się tą informacją ze znajomymi

Facebook
Google+

komentarze: 4

  1. Niech szlak trafi przejazd koło dzikiej plaży w lecie około godz 13 tej , A jak się cieszę jak wracam z Giżycka do którego często jeżdże , mieszkam w Nieporęcie na ul J.Kazimierza i przejazd do domu od dzikiej plaży zajmuje mi 40 minut . Tak bardzo jestem zadowolony i przeklinam pomysłodawce DZIKIEJ PLAŻY.

  2. Rozmowy, rozmawiają, debatują…za 5-10 lat będzie. Póki co to woda na młyn zbliżających się wyborów. Zawsze powinniśmy rozliczać to co działa i jest już zrobione inaczej to zbędne wybieganie w przyszłość. Najpierw zróbcie potem mówicie. Osobiście mnie jako lokalnego mieszkańca nie interesują te debaty, spotkania od wielu lat czekam na skuteczne rozwiązanie problemów tego odcinka drogowego.

  3. Do Portu Jachtowego/Pilawy też nie ma bezpiecznej drogi pieszo-rowerowej. Ścieżka rowerowa/ chodnik zaczyna się na wysokości stacji benzynowej, a wcześniej nie ma chodnika, ścieżki rowerowej ani nawet pobocza od Nieporętu, zarówno od strony Jana Kazimierza, jak i Nowolipia. Samochodem ciężko dojechać, bo korki, pieszo lub rowerem to walka o życie. Może z tym odcinkiem ktoś mógłby coś zrobić?

  4. Serio robić przejście podziemne tuż obok wody? Na takim terenie?

Dodaj komentarz