Dzisiaj

13°C
ciśnienie 1016 hpa,

Jutro

15°C
min. 12°C, maks. 15°C
ciśnienie 1015 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 3.5 µg/m3 (14% normy)Ozon gazowy (O3): 66.31 µg/m3 (55% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 8.9 µg/m3 (3% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 5 µg/m3 (3% normy)

Nieporęt. Uwaga! Podał psu kiełbasę z trucizną. Policja poszukuje sprawcy

kiełbasa

foto: Legwet

W środę 23 maja w Nieporęcie niezidentyfikowany mężczyzna próbował otruć psa. Zwierze udało się uratować a sprawcy poszukuje policja. To nie pierwszy taki przypadek w gminie Nieporęt.

Do posesji na osiedlu Głogi, na której znajdowali się właściciele, podszedł mężczyzna w wieku około 60 lat, ubrany w zieloną ortalionową kurtkę. Podczas rozmowy nakarmił czymś psa. Kiedy właściciele zorientowali się, co się dzieje, mężczyzna uciekł. Mimo próby pościgu nie udało się go zatrzymać. Pies trafił natychmiast do weterynarza. – Dzięki szybkiej reakcji opiekunów udało nam się wywołać wymioty i naszym oczom ukazał się niewyobrażalny widok. Kiełbasa wypełniona trutką. Idealnie wydrążone wnętrze kiełbasy nafaszerowanej trucizną – opisuje sytuację weterynarz ratująca psa.

 

 

Zwierze udało się uratować, a sprawa został już zgłoszona na policję. Jak udało nam się dowiedzieć, to już trzeci podobny przypadek w tej okolicy. Zdumiewa bezczelność sprawcy, który próbował otruć zwierze przy jego opiekunach.

Trudno także na tę chwilę ustalić motyw działania. Właściciele wykluczają chęć unieszkodliwienia psa, w celu dokonania późniejszego włamania na teren posesji.

Podziel się tą informacją ze znajomymi

Facebook
Google+

komentarze: 1

  1. Trzeba mieć bardzo zryty łeb, żeby takie rzeczy robić. Szkoda psa i szkoda, że właściciel nie ujął sprawcy. Jestem ciekaw czym się kierował.

Dodaj komentarz