Dzisiaj

15°C
ciśnienie 1014 hpa,

Jutro

11°C
min. 11°C, maks. 16°C
ciśnienie 1014 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 5.1 µg/m3 (20% normy)Ozon gazowy (O3): 70.64 µg/m3 (59% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 7 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 2.5 µg/m3 (1% normy)

Dzieci ranne w wypadkach. Do szpitali trafili 14-letni rowerzysta i 11-miesięczne niemowlę

1wypadek-ogolne-773x515

Znak drogowy, fot. GP (archiwum)

14-letni rowerzysta i 11-miesięczne dziecko podróżujące w samochodzie – to ofiary dwóch różnych wypadków drogowych, do których doszło na terenie powiatu legionowskiego w minioną środę (30 maja).

Do pierwszego wypadku drogowego z udziałem małoletniego doszło w minioną środę (30 maja br.), kilka minut przed godziną 19 na ulicy Modlińskiej w Jabłonnie. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 28-letnia kobieta kierująca citroenem nie zachowała bezpiecznej odległości od jadącego przed nią opla i w wyniku nieuwagi najechała na tył tego pojazdu. Oplem kierował 65-letni mężczyzna. Oboje kierujący byli trzeźwi i nie odnieśli żadnych obrażeń na skutek tego zdarzenia. W citroenie podróżowało 11-miesięczne dziecko i to właśnie ono potrzebowało pomocy medycznej. – Niemowlę karetką przewieziono do szpitala. Prowadzimy postępowanie, w którym chcemy ustalić wszystkie okoliczności tego wypadku drogowego – mówi st. asp. Justyna Stopińska, pełniąca obecnie obowiązki rzeczniczki prasowej Komendy Powiatowej Policji (KPP) w Legionowie.

Marysieńki w Legionowie

Drugi wypadek drogowy – także z udziałem dziecka – miał miejsce 5 minut po tym pierwszym zdarzeniu. Doszło do niego na ulicy Marysieńki w Legionowie. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 14-letni rowerzysta nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej renault 30-letniej kobiecie. Wówczas doszło do zderzenia się ze sobą tych dwóch pojazdów. Uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi. – Małoletni rowerzysta z ogólnymi potłuczeniami ciała przewieziony został do szpitala. Również w tej sprawie wszczęliśmy postępowanie mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego zdarzenia – potwierdza st. asp. Justyna Stopińska z legionowskiej KPP.