Dzisiaj

18°C
ciśnienie 1015 hpa,

Jutro

15°C
min. 12°C, maks. 15°C
ciśnienie 1015 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 1.5 µg/m3 (6% normy)Ozon gazowy (O3): 68.87 µg/m3 (57% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 6.8 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 5.7 µg/m3 (3% normy)

Dzień dziecka – jakie atrakcje dla dzieci w powiecie legionowskim?

Skrzeszewski Dzień Dziecka 2016_413

Dzień Dziecka w Skrzeszewie (fot. archiwum GP)

W tym roku długi weekend czerwcowy zbiegł się z Dniem Dziecka. Przed nami więc kilka dni, podczas których nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych.

1 czerwca (piątek)

Weekend dla wielu rozpoczyna się już w czwartek. W piątek natomiast wypada Dzień Dziecka i większości szkół z racji długiego weekendu nie ma tego dnia lekcji. Pogoda zapowiada się słoneczna, więc warto ten czas spędzić na świeżym powietrzu. W pięknych okolicznościach przyrody Dzień Dziecka można spędzić w Dyniolandzie przy ul. Willowej 341 w Wieliszewie (niedaleko wału wzdłuż Narwi). Tam atrakcje dla młodszych i starszych dzieci zaplanowano od godziny 13:00. Będą to m.in. tworzenie mydeł i ziołowego peelingu, wyścigi w workach, ścieżka sensoryczna, przeciąganie liny, rozgrywki gry w piłkę, zwiedzanie zoo Dyniolandu, wspólne malowanie rękami na kartonach, wspólne sadzenie roślin, pokaz tańca dzieci, poznawanie ogrodu ziołowego z zielarzem, warsztaty z olejków eterycznych i znajomości ziół oraz ognisko. Szczegóły TUTAJ.

 

 

2 czerwca (sobota)

Sobotnie popołudnie również warto spędzić w gminie Wieliszew. Tego dnia gmina obchodzi swoje święto i jak co roku nie zabraknie tu atrakcji dla najmłodszych. Impreza rozpocznie się o godzinie 14:15 przemarszem Parady Talentów. Po niej, od godziny 15:45 na scenie prezentować się będą szkoły, stowarzyszenia i lokalni artyści. O godzinie 20:00 wystąpi Dawid Kwiatkowski, a o 21:20 Ania Wyszkoni. Więcej TUTAJ

3 czerwca (niedziela)

W niedzielę od godziny 12:00 na placu przy Arenie Legionowo świętowany będzie Dzień Dzicka i 90-lecie OSP Legionowo. Na scenie zobaczymy więc pokazy strażackie, prezentacje artystyczne najmłodszych, pokazy tańca, a imprezę poprowadzą Kulfon i Monika. Na terenie przy Arenie rozstawione będą stoiska, a każde z nich przygotuje dla młodych gości niespodzianki. Szczegóły TUTAJ.

Tych, którzy niedzielę wolą spędzić nad wodą, zapraszamy na Dzień Dziecka na plaży w Serocku. Tutaj impreza trwać będzie od godz. 12:00 do 16:00. W programie m.in. spektakl dla dzieci, zabawy i animacje, występ grupy wokalnej SMS Skubianka, pokaz taneczny – Studio Tańca Clou, konkurs budowli z piasku, Mini Olimpiada sprawnościowa, konkursy z nagrodami, występ grupy teatralnej „Mała Remiza” w spektaklu „BLE”. Na dzieci czekać będzie także wata cukrowa, dmuchańce i fotobudka. Więcej TUTAJ.

Po południu, o godzinie 16:00 w Sali Koncertowej im. K. Klenczona w Wieliszewie rozpocznie się spektakl edukacyjny dla dzieci w wieku 7 – 13 lat „Mini opera”. Wydarzenie przybliży młodym melomanom muzykę klasyczną, zachęci do posługiwania się poprawną polszczyzną. Bilety w cenie 40 zł do nabycia w GCK w Łajskach, tel. 22 782 20 02.