Dzisiaj

23°C
ciśnienie 1019 hpa,

Jutro

25°C
min. 19°C, maks. 28°C
ciśnienie 1024 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 11.1 µg/m3 (44% normy)Ozon gazowy (O3): 35.46 µg/m3 (30% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 7 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 14.8 µg/m3 (7% normy)

Wspomnienia z zimowiska w Wiśle

cppp zagajewski_xZdjęcie

Wisła (woj. śląskie) – miasto rozsławione głównie przez Adama Małysza i Piotra Żyłę. Nazywana jest często, zarówno przez mieszkańców jak i turystów, „Perłą Beskidów”.

Mieszka tam także Antoni Piechniczek, były trener reprezentacji Polski, a swoją rezydencję ma Prezydent RP. W Wiśle znajdują się min. Skocznia Narciarska Wisła Malinka, Galeria Trofeów Małysza i jego rzeźba z białej czekolady oraz zapora wodna Wisła-Czarne. Narciarze przyjeżdżają tam na liczne, coraz nowocześniejsze stoki narciarskie.

Tak też uczyniła w te ferie grupa dzieciaków z Legionowa. – Pogoda nam dopisała! Na nartach jeździliśmy na „Nowej Osadzie”, a wieczorami mieliśmy turnieje sportowe oraz konkursy m.in. Ruchu Drogowego i Lepienia Bałwanów. Odbył się nawet bal z tortem i prezentami z okazji 18. urodzin naszego podopiecznego. Nie mogło także zabraknąć ogniska z pieczeniem kiełbasek przy góralskiej muzyce na żywo oraz wyprawy do Aquaparku Hotelu Gołębiewski. Podczas wizyty i poczęstunku w Chacie Olimpijczyka Jasia i Helenki poznaliśmy historię wybitnego wicemistrza Europy w kombinacji norweskiej, Jana Legierskiego i osobiście jego samego, obecnie restauratora – mówi dyrektor Centrum Pomocy Pedagogiczno-Psychologicznej, Ewa Sobol-Zagajewska.

 

 

Opatrzność czuwała nad nami, bo wyjazd zakończył się bez żadnej kontuzji lub poważnego zachorowania, a na koniec wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty narciarskie, pamiątkowe zdjęcia i świecące gadżety – dodaje Piotr Zagajewski, kierownik obozu.

Wychowawcy, rodzice i dzieci z całego serca dziękują za „uśmiech”: Panu Staroście Robertowi Wróblowi, Panu Prezydentowi Romanowi Smogorzewskiemu oraz Komendantom Straży Miejskiej w Legionowie, a także legionowskim sklepom – Carrefour Market, Piekarni „Na Górce”, Delikatesom PANORAMA, Herba-Lux8, U Kuski, Demi Bike-sklep rowerowy, Super-Pharm oraz cukierni Sweet-Home, restauracji McDonald’s i pizzerii Domino’s Pizza. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy wobec Komendant CSP p. Anny Rosół, Prezesa Legionovia S.A. p. Sławomira Supy oraz Prezesa KS Legionovia KZB Legionowo p. Dariusza Ziąbskiego.

Dzieciaki szykują się już teraz na dwa letnie wyjazdy: obóz paintballowy oraz kolonie nad morzem (szczegóły na www.centrum-pomocy.org oraz na fb: CPPP-kolonie i obozy). Do zobaczenia!