Dzisiaj

20°C
ciśnienie 1016 hpa,

Jutro

26°C
min. 17°C, maks. 28°C
ciśnienie 1021 hpa,

Jezioro Zegrzyńskie. Rejs Kanałem Żerańskim do Serocka statkiem Zefir

Komentowanie wyłączone
zefir

Z końcem kwietnia rejsy turystyczne po Jeziorze Zegrzyńskim rozpoczął statek Zefir. Warto wybrać się na taką całodzienną wyprawę, podczas której zwiedzimy fragment wodnego szlaku Batorego oraz zatrzymamy się na dwugodzinną przerwę w Serocku.

Statek „Zefir” wypływa o godz. 9.30 z przystani na Kanale Żerańskim w okolicy przystanku Cementownia 02. Następnie płynie w kierunku zapory w Dębem, o godzinie 12.30 przybija do brzegu w Serocku, aby o 14.30 wyruszyć do Warszawy.  Rejs kończy się około godziny 18.00. Na pokładzie zmieści się ponad 110 pasażerów. Na statku znajduje się grill oraz bufet z ciepłymi i zimnymi napojami.

Rozkład rejsów

Do 25 czerwca „Zefir” pływać będzie tylko w soboty, niedziele i dni świąteczne (dodatkowy rejs 16 czerwca). Przez cały lipiec i sierpień rejsy odbywać się będą także w piątki (dodatkowo 14 sierpnia). Od września liczba kursów zostanie ograniczona do pierwszej i drugiej soboty i niedzieli.

 

Bilety

Bilet normalny kosztuje 36 zł, ulgowy 18 zł. Grupy liczące od 3 do 5 osób, w których co najmniej jedno dziecko ma mniej niż 18 lat, mają możliwość zakupu biletu rodzinnego. Wtedy cena biletu dla rodzica/opiekuna wynosi 25 zł, za dzieci do 18 roku życia płacimy wtedy 9 zł, a dzieci nieobjęte jeszcze obowiązkiem szkolnym rejs mają za darmo.

Bilety można kupić w Punkcie Obsługi Pasażerów ZTM na stacji metra Dworzec Wileński, w środy i czwartki w godz. 16.00-20.00, piątki 7.00-11.00 oraz w soboty 8.00-12.00. Bilet kupić można nie wcześniej niż na 14 dni przed planowanym rejsem. W przypadku wolnych miejsc bilety można również zakupić przed rejsem u obsługi statku. Płatność za bilety możliwa jest tylko gotówką.

 

Pasażerowie, którzy zrezygnują z rejsu do Serocka powinni zgłosić się (w godzinach sprzedaży biletów na rejsy do Serocka) do Punktu Obsługi Pasażerów ZTM na stacji metra Dworzec Wileński nie później niż na jeden dzień przed planowanym rejsem.