Dzisiaj

18°C
ciśnienie 1015 hpa,

Jutro

26°C
min. 17°C, maks. 27°C
ciśnienie 1018 hpa,

Które ubezpieczenie domu jest najtańsze w 2017 roku?

Komentowanie wyłączone
gazetapowiatowa.pl 1

Rankingi produktowe na stałe wpisały się do kanonu zabiegów marketingowych. Powstają po to, aby ułatwić potencjalnemu klientowi podjęcie decyzji odnośnie zakupu polisy. Także sami klienci chętnie przyswajają informacje o danym produkcie ubezpieczeniowym dostępnym na tle konkurencji.

Jeśli ranking zawiera także ceny, wówczas zestawienie staje się jeszcze bardziej atrakcyjne, co jest niezwykle ważnym czynnikiem decyzyjnym, ponieważ zdecydowana większość konsumentów wysokość składki kalkuluje na chłodno.

Ranking ubezpieczeń 2017 – co brać pod uwagę?

Nie istnieje ranking, na podstawie którego można po prostu stwierdzić, że polisa A jest lepsza od polisy B. Jest jeden główny powód – ubezpieczenie domu jest produktem zbyt złożonym, aby o miejscu w rankingu mogła decydować wyłącznie cena. Ta jest dla konsumentów oczywiście kluczowa, ale za jednakową wysokością składki kryją się różne warianty ubezpieczenia.
Dlatego lepiej jest układać ranking nie według cen, ale identycznych sum ubezpieczenia, czyli maksymalnych kwot, jakie za dane zdarzenie wypłaci ubezpieczyciel. Warto przypomnieć, że suma ubezpieczenia dotyczy samego domu czy mieszkania, ale i powtarzających się opcji:

  • wartość nieruchomości: 300 tys. zł
  • OC w życiu prywatnym: 50 tys. zł
  • kradzież stałych elementów: 10 tys. zł

Opis produktów i ranking ubezpieczeń mieszkaniowych na strzezdom.pl to jeszcze nie wszystko. Liczy się także przedmiot ubezpieczenia z uwzględnieniem roku budowy i powierzchni użytkowej czy zabezpieczeń dodatkowych.
Każdy element ma mniejszy lub większy wpływ na wysokość składki ubezpieczenia, łącznie z adresem nieruchomości, liczbą powodzi, liczbą dzieci zamieszkujących dom czy mieszkanie, a także wiekiem ubezpieczonego – m.in. te dane potrzebne są do wyliczenia składki w porównywarce ubezpieczeń.

Która polisa mieszkaniowa jest najtańsza?

Aby obliczyć wysokość składki ubezpieczenia i dowiedzieć się która z nich rzeczywiście jest najtańsza, trzeba stworzyć tzw. profil klienta. Przyszły ubezpieczony do formularza poprzedzającego wyliczenie polisy wpisuje dane dotyczące ubezpieczanej nieruchomości oraz dane dotyczące jego samego i rodziny. Jeśli założyć, że dom został wybudowany w 2000 roku o powierzchni użytkowej 100 m2 i posiada zamek z atestem, można na tej postawie ułożyć wspomniany profil.
Oczywiście, najtańszym rozwiązaniem będzie wykupienie umowy podstawowej, gdzie zakres ubezpieczenia obejmuje zdarzenia losowe, jak:

  • ogień,
  • uderzenie pioruna,
  • eksplozja,
  • powódź,
  • huragan,
  • uderzenie pojazdu.

Wybierając samą podstawę ubezpieczony zapłaci na ogół ok. 100-150 złotych w skali roku. Problem w tym, że za tę samą kwotę otrzyma różny zakres ochrony, bo produkty polisowe różnią się między sobą choćby liczbą zdarzeń losowych – od 6 do nawet 19.
Jeśli ubezpieczony chciałby korzystać z szerokiego zakresu, powinien wybrać formułę All Risks, czyli ubezpieczenia od wszystkich ryzyk. Tu jednak należy zwrócić uwagę na konieczność zawarcia umowy dodatkowej oraz przeanalizować wyłączenia odpowiedzialności. Określenie „ryzyka wszystkie” oznacza, że są to wszystkie zdarzenia poza wymienionymi w umowie wyjątkami.

Najtańsze ubezpieczenie przez internet

Korzystanie z nowoczesnych narzędzi oferowanych w sieci pozwala oszczędzać nie tylko czas, ale i pieniądze. Przyszły ubezpieczony zamiast odwiedzać każde Towarzystwo z osobna, ma możliwość bezpłatnego zestawienia ofert bez konieczności wychodzenia z domu.
W jaki sposób zakupić ubezpieczenie mieszkania na strzezdom.pl? Jest to bardzo proste, w czym pomaga porównywarka ubezpieczeń. O ile ranking jest pomocny w zorientowaniu się między firmami ubezpieczeniowymi, to wyniki porównywarki czy kalkulatora mają decydujący wpływ na zakup polisy mieszkaniowej.

Podziel się tą informacją ze znajomymi

Facebook
Google+

Komentowanie zostało wyłączone.