Dzisiaj

19°C
ciśnienie 1010 hpa,

Jutro

21°C
min. 16°C, maks. 24°C
ciśnienie 1008 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 1.7 µg/m3 (7% normy)Ozon gazowy (O3): 32.37 µg/m3 (27% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 8.7 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 16.9 µg/m3 (8% normy)

Legionowo. W tunelu kolejowym trzeba jeździć wolniej. Postawiono nowe znaki drogowe (zdjęcia)

Komentowanie wyłączone
tunel-legionowo

Nowe znaki przy wlocie do tunelu (fot. GP/kg)

Znaki ograniczające prędkość do 40 kilometrów na godzinę oraz ostrzegające o nierównościach drogowych stanęły właśnie przy wlotach do legionowskiego tunelu kolejowego. – Powiat na prośbę zarządcy PKP wyczyścił też znajdujące się tam wpusty kanalizacji deszczowej – informuje Joanna Kajdanowicz, rzeczniczka prasowa Starostwa Powiatowego w Legionowie.

Wciąż szukają przyczyn nierówności drogowych w tunelu kolejowym

W związku z wybrzuszeniem powstałym na jezdni w tunelu kolejowym łączącym Aleję Róż z ulicą Krakowską w Legionowie, do 40 kilometrów na godzinę ograniczono tam dopuszczalną prędkość jazdy. Oprócz znaku ograniczającego prędkość, przy wlotach do tunelu już wczoraj popołudniu (21 grudnia br.) pojawiły się też znaki ostrzegające o nierównościach. Nowa organizacja ruchu będzie obowiązywać w legionowskim tunelu do czasu wyjaśnienia przyczyn tych usterek i – zapewne też – ich naprawienia przez zarządcę tego obiektu drogowego. Spółka „PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.” („PKP PLK S.A.”), która zarządza tunelem powołała komisję ekspertów drogowych, których celem jest znalezienie przyczyny powstania tego zagrażającemu bezpieczeństwu kierowców garba drogowego. – Bezpośrednią przyczynę powstania tej wady określi zlecone dodatkowe badanie. Naprawy nawierzchni dokona wybrany w przetargu wykonawca, który opracuje również zakres prac i harmonogram organizacji ruchu. O wszelkich zmianach będziemy informować z wyprzedzeniemwyjaśniał w połowie grudnia br. Karol Jakubowski z zespołu prasowego „PKP PLK S.A.”

Wyczyścili wpusty kanalizacji deszczowej

Na czas tych ustaleń, urzędnicy starostwa powiatowego przygotowali nową i już zatwierdzą przez policję organizację ruchu drogowego w tunelu kolejowym. Wczoraj popołudniu (21 grudnia br.) stanęły tam nowe znaki drogowe. – Ze względu na bezpieczeństwo kierowców, w tunelu kolejowym ograniczyliśmy prędkość do 40 kilometrów na godzinę. Postawiliśmy tam też znaki drogowe ostrzegające kierowców o nierównościach drogowych – mówi Joanna Kajdanowicz, rzeczniczka prasowa legionowskiego starostwa. – Powiat na prośbę zarządcy PKP wyczyścił też znajdujące się tam wpusty kanalizacji deszczowej – zapewniając po chwili.