Dzisiaj

23°C
ciśnienie 1019 hpa,

Jutro

25°C
min. 19°C, maks. 28°C
ciśnienie 1024 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 11.1 µg/m3 (44% normy)Ozon gazowy (O3): 35.46 µg/m3 (30% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 7 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 14.8 µg/m3 (7% normy)

Magdalena Górska (PSL): Emerytura po 40 latach pracy. Szpital dla powiatu na Sowińskiego

Komentowanie wyłączone
12080937_1077828372242162_1938988870_n

Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik i Magdalena Górska (fot. arch. pryw.)

Kolejnym kandydatem w najbliższych wyborach do Sejmu, który odpowiedział na przygotowane przez naszą redakcję pytania, jest Magdalena Górska z PSL. Mieszkanka Legionowa startuje z 21 miejsca listy ludowców. 

Czy polski rząd postępuje słusznie zgadzając się na przyjęcie uchodźców z Syrii? Dlaczego? Na jakich warunkach powinni być oni przyjmowani. Gdzie powinni być umieszczani? W mniejszych miejscowościach takich jak Legionowo czy w większych miastach?

Powinniśmy być wrażliwi na nieszczęście i ludzką krzywdę, niezależnie od pochodzenia, statusu społecznego, czy wyznania. Jednak decydując się na taką pomoc musimy zwrócić szczególną uwagę na to, czy ta pomoc rzeczywiście ma podłoże humanitarne, czy nie znajdą się wśród osób potrzebujących również takie osoby, które wykorzystają moment, sytuację i znajdą się tu ze względów ekonomicznych. W innych krajach wypracowane zostały odpowiednie mechanizmy, które pozwalają weryfikować intencje i realne potrzeby osób starających się o pobyt na terenie kraju, skoro sprawdzają się w innych krajach, a my mamy obawy, należy je wykorzystać.

Jakie poglądy reprezentuje Pani w sprawie relacji Państwo – Kościół? Czy lekcje religii powinny być nadal finansowane z budżetu Państwa. Czy kościół powinien być opodatkowany? Czy konkordat powinien być utrzymany w obecnej formie, czy powinny być w nim wprowadzone zmiany? Jeżeli tak, to co wymaga korekty?

Jestem osoba wyznania rzymsko- katolickiego. Nie odczuwam potrzeby wprowadzania zmian. Zatem zarówno finansowanie kościoła, konkordat oraz opodatkowanie powinny zostać w niezmienionej formie.

Czy polski system podatkowy wymaga zmian. Jeżeli tak, to jak w jaki sposób?

Uproszczenia wymaga podatek VAT. Rozważony powinien zostać projekt podwyższenia VAT za dobra luksusowe. Pamiętajmy, że im bardziej nierealne i kategoryczne zmiany proponowane przez inne ugrupowania przed wyborami, tym większe rozczarowanie na koniec.

Czy jest Pani za obniżeniem wieku emerytalnego? W jakim kierunku powinien ewoluować system emerytalny w Polsce?

Jestem za wprowadzeniem 40-letniego stażu pracy.

Czy polskie górnictwo dalej powinno być dotowane z budżetu Państwa. Czy popiera Pan/Pani rozwój Odnawialnych Źródeł Energii? Jeżeli tak to w jakiej formie?

Polskie Górnictwo powinno być nadal dotowane z budżetu Państwa. OZE stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych nośników energii . Ich zasoby uzupełniają się w naturalnych procesach, co praktycznie pozwala traktować je jako niewyczerpalne. Dlatego, mimo że bogactwo źródeł nieodnawialnych wyliczono na 200 lat użytkowania, to OZE jest dzięki wykorzystywaniu naturalnych sił sprzyjające środowisku naturalnemu. Rozwój wykorzystania odnawialnych źródeł energii prowadzony jest w trzech obszarach: energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii, ciepła i chłodu z odnawialnych źródeł energii, biokomponentów wykorzystywanych w paliwach ciekłych i biopaliwach ciekłych.

Czy na szczeblu administracji samorządowej powinna być wprowadzona kadencyjność (na stanowiskach prezydentów, burmistrzów, wójtów) i dlaczego?

Nie jestem zwolenniczką kadencyjności w samorządzie. Dlaczego? Wyobraźmy sobie naszą gminę, region prężnie się rozwijający, gdzie mieszkańcy są usatysfakcjonowani progresem. Nowy gospodarz, nawet jeśli okaże się przedsiębiorczy i uzyska poparcie społeczeństwa lokalnego, potrzebował będzie czasu na wdrożenie się i rozeznanie. Ten czas można wykorzystać na działanie i realizacje kolejnych pomysłów.

Czy w powiecie legionowskim powinien być szpital? W którym miejscu i w jakiej formie powinien być zorganizowany? Jakie działania zamierzałby Pani podjąć, aby taka placówka w powiecie legionowskim powstała.

Szpital to jedna z najbardziej potrzebnych w naszym powiecie placówek. Przy zaludnieniu, jakie nasz powiat reprezentuje, Szpital w Nowym Dworze Mazowiecki, czy Szpital Bródnowski nie są zlokalizowane na tyle blisko, aby na dłuższą metę właśnie tam dowozić i leczyć pacjentów. Z mojego punktu widzenia najlepszą lokalizacją byłaby aktualna siedziba NZOZ „Legionowo” przy ulicy Sowińskiego 4, ze względu na centralne ulokowanie i dostosowanie chociażby podjazdów. Jednak zarówno kwestie związane z lokalizacją i uzbrojeniem terenu szpitalnego powinny znaleźć się po stronie samorządu. Być może teren mógłby być wkładem samorządu w inwestycję. Współpraca samorządu oraz szczebla centralnego mogłaby okazać się w tym wypadku owocna.

Jak powinna być organizowana komunikacja w obrębie aglomeracji warszawskiej. Powinniśmy dalej wspierać rozwój kolei? Skąd powinny być finansowane inwestycje?

Z punktu widzenia mieszkanki Legionowa, kolej to najlepszy środek transportu. Komunikacja transportem kolejowym to dla wielu osób najszybszy, najwygodniejszy sposób na przemieszczanie się po całym kraju. Jeśli chodzi o aglomerację warszawską, dobra informacja dotarła do nas kilka dni temu, kiedy to podjęta została ustawa o związkach metropolitalnych. Zwiększa to nadzieję nie tylko na niższe ceny, ale lepszy dostęp podwarszawskich miejscowości do wspólnego biletu i połączeń, niczym w metropoliach europejskich. Liczę zatem na pomyślne zakończenie procedury, a zatem na zgodę większości gmin na jej wprowadzenie przy miejmy nadzieję atrakcyjnej ofercie współfinansowania.

Jakie inne działania na rzecz powiatu legionowskiego podejmie Pani, jeżeli zostanie Pani posłem wybranym z naszego okręgu wyborczego.

Mam okazję nie tylko mieszkać na terenie Legionowa, ale również pracować. Wiem i widzę, jak rozwinął się i ile znaczy nasz powiat, dostrzegam też potrzeby i wyzwania. Choćby szpital, który wszyscy doskonale wiemy – musi powstać i działać, zamiast snuć o nim kolejne historie. Jako pedagog widzę wyzwania związane z edukacją i oświatą, konieczność obniżenia opłat za żłobki, zapewnienie dzieciom odpowiednich, nowoczesnych pomocy naukowych oraz posiłków. Tak bowiem widzę funkcję państwa – ma stworzyć najlepsze warunki dla swoich obywateli i chronić ich od najmłodszych lat. Jako duży ośrodek metropolitalny potrzebujemy doskonalenia i wprowadzania nowoczesnych metod nauczania, dysponuję doświadczeniem oraz wiedzą w tym zakresie. Ponadto – kultura, jako kurator teatralny i niebawem mam nadzieję dyplomowany dziennikarz kulturalny, żyję sprawami kultury i sztuki na co dzień. Niezwykle istotne jest, aby dbać o nasze wspólne dziedzictwo i upowszechniać kulturę nawet w mniejszych ośrodkach, oddalonych od wielkich miast. Każdy bowiem ma do kultury prawo i powinien mieć nieograniczony dostęp i wpływ. Nasz region to wielka skarbnica ludzi utalentowanych, nagrodzonych również poza granicami kraju, tak tworzy się nasze dziedzictwo i duma. Chcę zrobić wszystko, aby promować kulturę naszego regionu i kulturę u nas.

Popierasz Magdalenę Górską? Zagłosuj na nią w naszym plebiscycie wyślij SMS pod nr 71601 o treści GP.SEJM.16  (koszt SMS-a 1,23 PLN brutto)

Lista pozostałych kandydatów biorących udział w plebiscycie znajduje się TUTAJ

Przypominamy także, że głosować można za pomocą kuponów drukowanych w Gazecie Powiatowej. W tym wydaniu kupon numer dwa. Przypominamy, że jeden kupon to aż 5 głosów w plebiscycie.

Pierwsze kupony już dotarły do redakcji, a wyniki sumujące głosy z kuponów i SMS zaprezentujemy jeszcze w tym tygodniu.

Podziel się tą informacją ze znajomymi

Facebook
Google+

komentarze: 9

 1. ja bym chciał zobaczyć choć jeden projekt zrealizowany przez tę kandydatkę (poza strukturami obecnego pracodawcy).

  • Pytanie brzmi raczej jak dobrze i czy w ogóle Kandydatce tej znana jest problematyka rolnictwa.

 2. dlaczego ta Pani nie walczy o szpital w Legionowie?
  nie tak dawno ta Pani kandydowala z PO a teraz PSL,
  Chorongiewka czy co?

  • Jedno jednak łączy Jej obydwie kandydatury zarówno z PO w wyborach samorządowych jak i najbliższych parlamentarnych z PSL – na każdej z list robi za tzw. „ZAPACHAJDZIURĘ” niebiorące miejsce, prawdopodobnie przydzielane jeszcze wz.z tym że trzeba wyrobić parytet.

 3. „Pracuje w Urzędzie Miasta Legionowo” Te zatrudnienie zalatwila mamusia, po znajomosci,
  „Jest kuratorem i producentem teatralnym” ale naciagane

  • Kandydatka jest LOGOPEDĄ .

 4. Czy Pani Iwona Górska – matka Kandydatki wykonuje jeszcze zawód lekarza pediatry i podaje SZCZEPIONKI dzieciom?

 5. Jak Kandydatka zamierza w swojej pracy poselskiej wykorzystywać swój wyuczony zawód LOGOPEDY ?
  Z góry dziękuję za odpowiedź.

 6. „KURATOR TEATRALNY” proszę o informację od Kandydatki jaki wydział i którą uczelnię oraz w jakich latach Kandydatka ukończyła.