Dzisiaj

17°C
ciśnienie 1015 hpa,

Jutro

15°C
min. 12°C, maks. 15°C
ciśnienie 1015 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 3.2 µg/m3 (13% normy)Ozon gazowy (O3): 68.83 µg/m3 (57% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 7 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 5.2 µg/m3 (3% normy)

Największe wysypisko śmieci w Polsce na granicy powiatu?

Heavy machinery at the Robin Hood Bay landfill

ColinD13 on Foter.com / CC BY

W Jaskółowie, tuż przy granicy z gminą Serock, ma powstać największe w Polsce wysypisko śmieci. Władze powiatu legionowskiego apelują do Wojewody Mazowieckiego, Starosty Nowodworskiego i Burmistrza Nasielska o niedopuszczenie do budowy tego składowiska.

Inwestor, który chce stworzyć w Jaskółowie wysypisko śmieci, aktualnie stara się o pozwolenie na budowę. Po tym, jak te informacje dotarły do władz Powiatu Legionowskiego, Rada Powiatu wyraziła swoje zaniepokojenie tym faktem. – Przedsięwzięcie będzie miało doniosły niekorzystny wpływ na standard życia mieszkańców, ich zdrowie i bezpieczeństwo  oraz znacząco ograniczy perspektywy i dynamikę rozwoju powiatu legionowskiego, w tym rozwój turystyki wokół Jeziora Zegrzyńskiego – czytamy stanowisku powiatu.

 

 

 

Wysypisko miałoby powstać przy granicy gmin Nasielsk i Serock, 8 km od Dębego i 12 km od Serocka. Miałoby to być największe w Polsce składowisko odpadów komunalnych. Jego planowana powierzchnia to 50 ha. Zakład składałby się z sortowni odpadów komunalnych i surowców, hali do wytwarzania paliwa alternatywnego, kompostowni odpadów biodegradowalnych, magazynu odpadów niebezpiecznych wydzielonych z odpadów komunalnych, segmentu do demontażu odpadów wielkogabarytowych, segmentu do demontażu zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, punktu dobrowolnego gromadzenia odpadów, składowiska odpadów innych niż niebezpieczne i obojętne.

Starosta legionowski nie był informowany o planowanym przedsięwzięciu, jak również nikt nie konsultował lokalizacji oraz zasięgu oddziaływania planowanego składowiska odpadów komunalnych. W żadnych procedurach administracyjnych Starosta Legionowski nie był stroną, ani też nie otrzymał do wiadomości żadnych decyzji administracyjnych – czytamy w uzasadnieniu do stanowiska Rady Powiatu.

 

Etykiety

Podziel się tą informacją ze znajomymi

Facebook
Google+

komentarze: 2

  1. Piknik Ekologiczny!!
    Niech Sokolnicki&Wrobel lepiej pilnuja strefy smie(r)ci w Debe#Debe to powiatowy Czernobyl#niech ktos sie wezmie za to i zatrzyma 30 ha smieci w poblizu zalewu i zapory#wszystko w obszarze Natura 2000#kompostownia-olow -rtec-zuzyty olej-stare akumulatory-odchody z kurzych ferm-osady z biologicznych oczyszczalni sciekow#frytury z maxdonalds#zuzyte swietlowki odpady niebezpieczne-haldy smieci w workach#szczury i bakterie#sanepid na to pozwala?,to Wszystko jest OK? zachamuje rozwoj turystyki i rolnictwa w gminie Serock#bakterie chorobotworcze beda unosic sie w powietrzu-tego nie widac!!!

  2. Śmieciowe Eldorado-Disnayland–30 ha śmieci w Dębe + 50 ha w Jaskółowie = 80 ha stref śmieciowych —taki rozwój gmin św.Wojciecha Serock i Nasielsk — Kazik śpiewał”coście s… zrobili z tej krainy!” i miał rację!

Dodaj komentarz