Dzisiaj

28°C
ciśnienie 1019 hpa,

Jutro

27°C
min. 16°C, maks. 29°C
ciśnienie 1013 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 7 µg/m3 (28% normy)Ozon gazowy (O3): 88.89 µg/m3 (74% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 4.7 µg/m3 (1% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 4.7 µg/m3 (2% normy)

Kiedy nie dostaniesz odszkodowania z AC?

Komentowanie wyłączone
ac

Ubezpieczenie AC jest ubezpieczeniem dobrowolnym, którego posiadania nie wymagają od nas przepisy prawa. Kupując dodatkową polisę, oczekujemy zabezpieczenia na wypadek wielu incydentów drogowych.

Wydajemy pieniądze po to, by faktycznie ratowały nas z opresji w feralnych chwilach. No właśnie… kiedy możemy ich nie otrzymać?

Działanie na szkodę z premedytacją

Przez takie stwierdzenie rozumie się np. jazdę pod wpływem środków odurzających lub alkoholu, w wyniku której powstała szkoda. Oprócz braku odszkodowania grozi nam także wyrok ograniczenia wolności. Mniej skrajny przypadek to taki, w którym prowadzimy auto, nie mając ważnego prawa jazdy – czy to na skutek przeterminowania, czy utraty z innych powodów. Jeśli doprowadzimy do stłuczki, prowadząc bez ważnego dokumentu, ubezpieczyciel ma prawo odmówić nam wypłaty odszkodowania z AC. Wszelkie zapisy na ten temat są uwzględnione w polisie. Gdy uciekniemy z miejsca zdarzenia, w którym samochód doznał uszkodzenia, również odbieramy sobie prawo do odszkodowania z AC. Jakie mniej znane powody mogą je jeszcze blokować?

Łamanie przepisów ruchu drogowego

Wystarczy przekroczyć dopuszczalną prędkość o 30 km/h, by ubezpieczyciel mógł utrudniać wypłatę odszkodowania po stłuczce przy takiej prędkości. To samo zrobi, gdy udowodni nam rozmowę przez telefon podczas jazdy lub wyprzedzanie na podwójnej linii ciągłej. Może także wydać decyzję wypłaty tylko części środków. Pewne jest, że nie zapłaci nam nic, gdy przez swoje zaniedbanie zostawimy kluczyki lub dokumenty w przypadku kradzieży. I choć AC ma chronić od tego typu wydarzeń, ubezpieczyciel nie będzie musiał wypłacać odszkodowania za szkodę, która wydarzyła się przez skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie posiadacza ubezpieczenia.

Bądź świadomym kierowcą

Z wyżej wymienionych sytuacji płyną jednak relatywne korzyści. Posiadacze dodatkowych ubezpieczeń muszą być w takim samym stopniu czujni na drodze, co wpływa na poziom bezpieczeństwa wszystkich użytkowników ruchu. Nie są zwolnieni z odpowiedzialności tylko dlatego, że posiadają kosztowne polisy. Jeżeli ich zachowanie jest poprawne, a faktycznie spotyka ich feralna sytuacja, mają zagwarantowaną wypłatę pieniędzy. AC zwróci środki w przypadku wielu sytuacji na drodze. Ubezpieczyciel musi mieć jedynie pewność, że poruszamy się po drogach odpowiedzialnie. Wypłaci nam odszkodowanie także, gdy do szkody dojdzie nie z naszej winy.

Na wiele wydarzeń losowych warto być przygotowanym, kupując najbardziej opłacalny pakiet OC+AC, zmodyfikowany według własnych preferencji. Szacowaną kwotę ubezpieczenia szybko pozwoli nam policzyć Kalkulator OC AC auto. Mimo wielu sytuacji, przez które możemy mieć problem z wypłatą odszkodowania, zdecydowanie większa liczba zdarzeń daje nam prawo do takiej wypłaty. Zdarzeń losowych może być bowiem bardzo wiele. Ciężko uniknąć ich wszystkich, nawet zachowując czujność na drodze i użytkując auto wyjątkowo odpowiedzialnie. Nie sposób po prostu przewidzieć wszystkiego, co może się wydarzyć. Firmy ubezpieczeniowe wychodzą naprzeciw właścicielom aut, z roku na rok oferując coraz lepsze oferty z dużą liczbą opcji do wyboru. Jeśli dokładnie chcesz wiedzieć, co da ci ubezpieczenie assistance, zapoznaj się z informacjami na ten temat i wybierz polisę, która zapewni najlepszą ochronę.