Powiat. Książka na plaży w Wieliszewie i Serocku!

ksiazka-plaza

Z książką na plaży jest ci do twarzy, fot. GP/kc

W tym roku już po raz trzeci Powiatowa Instytucja Kultury organizuje wraz ze Starostwem Powiatowym w Legionowie akcję „Książka na plaży”. Odbywać się ona będzie na plaży 100-lecia w Serocku (w dniach 16-19 sierpnia br.) oraz na plaży gminnej w Wieliszewie (w dniach 22-26 sierpnia br.)

Czytanie rozwija

Czytanie książek rozwija. Do tej tezy chyba nie trzeba nikogo przekonywać. Często jednak brak nam czasu na dłuższą lekturę. Często też przy ogromnym obecnie wyborze książek mamy problem z wyborem pozycji, która nas zainteresuje i wciągnie. Dla osób, które lubią czytać w wolnym czasie, ale także dla tych, które z różnych powodów tego nie robią Powiatowa Instytucja Kultury zorganizowała akcję „Czytanie na plaży”. Projekt ma za zadanie promować czytelnictwo, ale także w związku z atrakcyjną formą w jakiej jest realizowany, ma stać się kolejną atrakcją dostępną nad Jeziorem Zegrzyńskim.

 

 

Z „książką na plaży” jest ci do twarzy!

Oferta akcji „Książka na plaży” skierowana jest do dzieci, ale jak zapowiadają organizatorzy także dorośli znajdą w niej coś dla siebie. Poza książkami na czas pobytu na plaży, gościom oferowane będą gry planszowe, kolorowanki i zajęcia z animatorem. Dla wygody czytelników zostaną rozstawione leżaki oraz parasole chroniące przed słońcem. Jak zapowiadają organizatorzy książki, które będą dostępne na plaży są wyselekcjonowane tak, by każdy znalazł coś dla siebie. W księgozbiorze znajdziemy zarówno pozycje z klasyki ale także i nowości. Gdy my będziemy mogli relaksować się zanurzając się w lekturze, najmłodsi będą mogli bezpiecznie bawić się w specjalnym kąciku, w którym będą mogły poukładać klocki lub oddać się innej edukacyjnej rozrywce.

Czytanie w plenerze

Organizatorzy do czytania książek chcą zachęcać nie tylko na plaży, ale także w mieście. Dlatego „Książce na plaży” towarzyszyć będzie akcja „Czytanie w plenerze” organizowana przez Powiatową Instytucję Kultury w Legionowie oraz Dyskusyjny Klub Książki „Ścieżki”. Odbędzie się ono 20 sierpnia, w godzinach 16-18, w parku za Ratuszem w Legionowie. Dla gości poza zbiorem książek przygotowane zostaną leżaki oraz odpowiednia oprawa muzyczna, o którą zadba Miejski Ośrodek Kultury. Będzie to kolejna odsłona akcji, która cieszy się rosnącym zainteresowaniem ze strony mieszkańców.

Mirosława Mazurkiewicz