Dzisiaj

18°C
ciśnienie 1015 hpa,

Jutro

15°C
min. 12°C, maks. 15°C
ciśnienie 1015 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 3.7 µg/m3 (15% normy)Ozon gazowy (O3): 72.52 µg/m3 (60% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 7.5 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 4.4 µg/m3 (2% normy)

Powiat. Młodzi kierowcy zostali ranni w wypadkach drogowych

centrum Legionowa

Wypadek w centrum Legionowa, fot. GP/czytelnik (archiwum)

21-letni motocyklista i 19-letnia kobieta kierująca osobówką to ofiary dwóch różnych wypadków drogowych, do których doszło w miniony weekend na drogach powiatu legionowskiego. Młodzi kierowcy z ogólnymi obrażeniami ciała karetkami przetransportowani zostali do najbliższych szpitali.

19-latka z obrażeniami

Do pierwszego wypadku drogowego doszło w sobotę (9 czerwca), chwilę przed godziną 10 na skrzyżowaniu ulic Stefana Batorego i Marszałka Józefa Piłsudskiego w Legionowie. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że prawdopodobną przyczyną zderzenia się ze sobą forda transita i daewoo lanosa było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez 27-letniego mężczyznę kierującego busem. Na skutek tego zdarzenia ranna została 19-latka jadąca daewoo lanosem. Kobietę z ogólnymi obrażeniami ciała karetką przetransportowano do najbliższego szpitala.

 

Motocyklista potrącony przez busa

Drugi wypadek miał miejsce również w sobotę (9 czerwca br.) – tyle że doszło do niego kilka minut po godzinie 19 przy ulicy Zegrzyńskiej w Nieporęcie. Zderzyły się tam ze sobą dwa pojazdy – ford transit i motocykl marki zipp. Policyjna drogówka wstępnie ustaliła, że do tego zdarzenia drogowego doszło na skutek nieumiejętnego włączenia się do ruchu drogowego przez 50-letniego mężczyznę kierującego busem. Kierowca forda uderzył w 21-letniego motocyklistę, zaś ten z podejrzeniem urazu nogi karetką przewieziony został do najbliższego szpitala. Motocyklem podróżowała również kobieta – na szczęście jej nic się nie stało i obyło się bez konieczności interwencji medyków.

Bez alkoholu w tle

Kulisom tych dwóch wypadków drogowych przygląda się obecnie miejscowa policja. Śledczy ustalają dokładny ich przebieg i w dochodzeniach potwierdzają ich sprawców. – Wszyscy kierowcy uczestniczący w tych 2 wypadkach drogowych, do których doszło w sobotę na terenie powiatu legionowskiego, byli trzeźwi – informuje podkom. Emilia Kuligowska, pełniąca obecnie obowiązki rzeczniczki prasowej Komendy Powiatowej Policji (KPP) w Legionowie.