Dzisiaj

18°C
ciśnienie 1015 hpa,

Jutro

15°C
min. 12°C, maks. 15°C
ciśnienie 1015 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 0.4 µg/m3 (2% normy)Ozon gazowy (O3): 66.65 µg/m3 (56% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 2.4 µg/m3 (1% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 3.7 µg/m3 (2% normy)

Powiat. Znęcali się nad kobietami. Policja zatrzymała mieszkańców Wieliszewa i Legionowa

fot.-lau-lau-chan3.jpg3-772x515-772x515

fot. Lau lau Chan (archiwum GP)

39-letni Jacek S. z Legionowa znęcał się nad swoją żoną, zaś 49-letni Sławomir B. z Wieliszewa szarpał i popychał swoją siostrę. Damscy bokserzy zostali unieszkodliwieni przez policję. Grozi im kara do 5 lat więzienia.

Znęcanie się i poniżanie to tajemnica wielu rodzin. Apelujemy, aby osoby dotknięte tą tragedią nie wstydziły się mówić o swojej sytuacji. W naszej komendzie zawsze czekają policjanci gotowi nieść pomoc ofiarom przemocy domowej – apeluje do legionowian podkom. Emilia Kuligowska, pełniąca obecnie obowiązki rzeczniczki prasowej Komendy Powiatowej Policji (KPP) w Legionowie. Z powyższych zachęt skorzystała ostatnio pewna legionowianka, która postanowiła przerwać milczenie i zgłosić mundurowym, że od 3 lat jest ofiarą przemocy domowej. – Kobieta poinformowała, że jej 39-letni mąż od 3 lat znęca się nad nią. Policjanci zareagowali natychmiast i zatrzymali Jacka S. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu – ujawnia podkom. Emilia Kuligowska z legionowskiej KPP.

 

Znęcał się nad siostrą

Drugiego damskiego boksera zatrzymali wieliszewscy śledczy. 49-letni Sławomir B. wszczął awanturę domową, podczas której wyzywał, popychał i szarpał swoją siostrę. – Prokurator na wniosek mundurowych zastosował wobec mężczyzny dozór policji, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej i nakazał opuścić wspólnie zamieszkiwany lokal – mówi podkom. Emilia Kuligowska z legionowskiej policji.