Wampirzy lifting – naturalna kuracja odmładzająca

wampirzy-lifting

„Wampirzy lifting” to nic innego jak zabieg mezoterapii igłowej z użyciem własnego osocza bogatopłytkowego.

Jego głównym zadaniem jest silna regeneracja skóry. Po podaniu osocza bogatopłytkowego poprawia się stan zdrowia skóry, która staje się bardziej promienna i odporna na upływający czas. Jednocześnie efekt zabiegu jest bardzo naturalny. Dzięki skuteczności i bezpieczeństwu, zabieg ten staje się coraz bardziej popularny, dlatego nie bez przyczyny stosują go największe gwiazdy, również w Polsce.

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

derma-vitaOsocze bogatopłytkowe PRP (ang. Platelet Rich Plasma) to autologiczny preparat zagęszczonych płytek krwi z niewielką ilością osocza. Od lat wykorzystuje się jego dobroczynne działanie w ortopedii, stomatologii i chirurgii. Płytki krwi zawarte w osoczu uwalniają szereg czynników wzrostu, które stymulują procesy gojenia i regeneracji tkanek. Podane śródskórnie czynniki wzrostu są jak potrójne szybkie espresso dla komórek skóry, pobudzając je do odbudowy i działania. Uruchamiany jest proces naturalnej regeneracji przez syntezę nowego kolagenu, powstawanie naczyń krwionośnych oraz odbudowę naskórka. Po zabiegu poprawia się wyraźnie elastyczność i naturalne napięcie skóry. Poprzez uzyskanie lepszego nawilżenia i ukrwienia przywracamy naturalny blask twarzy a bezlitosny dotąd czas staje się natychmiast bardziej łaskawy dla skóry.

Jak przebiega zabieg?

Do specjalnych probówek pobierana jest niewielka ilość krwi pacjenta (15 – 30 ml krwi). Następnie umieszcza się je w wirówce, w celu oddzielenia czerwonych krwinek od osocza z zagęszczonymi płytkami krwi. Uzyskany po odwirowaniu koncentrat bogatopłytkowy pobierany jest do strzykawek i natychmiast jest wstrzykiwany w skórę pacjenta. Przed zabiegiem stosuje się znieczulenie kremem Emla, aby zminimalizować nieprzyjemne odczucia. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona z widocznymi grudkami, jak po pokąszeniu przez komary. Zazwyczaj następnego dnia po zabiegu wszystko wraca do normy. Osoczem można ostrzykiwać twarz, szyję, dekolt, grzbiety rąk oraz owłosioną skórę głowy (przy problemach z wypadaniem włosów). Najlepsze efekty uzyskuje się po serii 3 zabiegów w odstępach około 4 tygodniowych, a przy włosach potrzebna jest seria 4 – 6 zabiegów.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Tak, zabieg jest w pełni bezpieczny i w 100% biokompatybilny. Dzięki użyciu własnej krwi pacjenta jest całkowicie naturalny dla systemu immunologicznego, przez co zmniejsza się do minimum ryzyko wystąpienia reakcji uczuleniowych. Do zabiegu stosuje się sterylne, jednorazowe zestawy zabiegowe. Przeciwwskazaniem do podania osocza bogatopłytkowego są: ciąża oraz okres laktacji, choroby autoimmunologiczne, nowotworowe, choroby układu krwiotwórczego, przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych, aktywna opryszczka lub inne zakażenia skóry.

aleksandra-blazik

 

Aleksandra Błazik

Specjalista dermatolog

Centrum Dermatologii DERMAvita

www.dermatolog-legionowo.eu