Dzisiaj

23°C
ciśnienie 1019 hpa,

Jutro

25°C
min. 19°C, maks. 28°C
ciśnienie 1024 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 11.1 µg/m3 (44% normy)Ozon gazowy (O3): 35.46 µg/m3 (30% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 7 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 14.8 µg/m3 (7% normy)

Wyniki wyborów 2015. Aksamit przegrywa z Żarynem, będzie drugi poseł z Legionowa

Komentowanie wyłączone
Grabiec-Blaszczak

Jan Grabiec, Mariusz Błaszczak (fot. materiały wyborcze)

Według danych, które spłynęły już do PKW, po wyborach nastąpi zmiana na fotelu senatora w okręgu obejmującym powiat legionowski. Spośród kandydatów z Legionowa do sejmu najprawdopodobniej dostanie się Mariusz Błaszczak (PiS) i Jan Grabiec (PO). 

Państwowa Komisja Wyborcza nie podała jeszcze oficjalnych wyników tegorcznych wyborów parlamentarnych. Z danych, które już spłynęły do PKW, wynika jednak, że na kolejną senatorską kadencję nie wybrana zostanie Anna Aksamit (PO). Jej miejsce zajmie polityk PiS – Jan Żaryn. Według nieoficjalnych danych w całym okręgu zdobył 119 870 głosów, co przełożyło się na 52,7 procent poparcia.

Drugi mandat dla Legionowa

Po ogłoszeniu triumfu PiS w wyborach niemal jasne stało się, że mandat poselski w okręgu nr 20 przypadnie jednemu z liderów partii – Mariuszowi Błaszczakowi. Spływające w ciągu wczorajszego dnia wyniki tylko utwierdzały w takim przekonaniu.

Wieczorem zliczono głosy oddane w naszym okręgu wyborczym. Jeżeli PO „weźmie” w naszym okręgu minimum dwa mandaty (a prawdopodobnie zdobędą cztery mandaty) powinniśmy utrzymać w Sejmie drugiego posła z Legionowa. Według nieoficjalnych informacji pierwsze miejsce w naszym okręgu na liście PO zajęła Małgorzata Kidawa-Błońska z  80.866 głosami, drugi był Jan Grabiec z 10.929 głosami, który zdobył niemal dwa razy więcej głosów niż kolejny na liście Michał Kamiński (5877 głosów). Mandat zdobędzie prawdopodobnie także Kinga Gajewska, która zebrała 4820 głosów.

Kto jeszcze?

Nie udało nam się dotrzeć do szczegółowych wyników na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości. Jednak jeżeli potwierdzą się wstępne wyniki, to w Sejmie z listy PiS poza Mariszem Błaszczakiem zobaczymy jeszcze: Andrzeja Smirnowa, Jacka Sasina, Anitę Czerwińską, Jana Szyszko, najprawodobniej ostatni mandat przypadnie Piotrowi Uścińskiemu, byłemu staroście wołomińskiemu.

Poza tym mandaty z naszego okręgu najprawdopodobniej uzyskali: Stanisław Tyszka (Kukiz ’15) oraz Kamila Gasiuk-Pihowicz (Nowoczesna Ryszarda Petru).

Podziel się tą informacją ze znajomymi

Facebook
Google+

komentarze: 30

 1. Przyłóżcie się trochę, Nie Marka Sasina, tylko Jacka Sasina.

  • Co by tu nie mówić to Janek będzie zwykłą maszynką do głosowania przez 4 lata, natomiast Mariusz ma realne szanse coś zrobić dla mieszkańców Legionowa i Polski. Jednak nie myślmy że w sejmie zostanie przegłosowana ustawa nadająca mieszkańcom Legionowa immunitet poselski. Za sprawy lokalne nadal odpowiada prezydent i starosta. Możemy jednak patrzeć jak głosują nasi przedstawiciele i zachęcam gazetę do publikowania tych wyników. Tym samym jak starają się dla swych wyborców.

 2. od kiedy…a raczej do kiedy… Płaszczak jest z Legionowa?

  • Przekręcanie nazwisk to oznaka PO-ziomu umysłowego.

   • Najpierw musiałyby tam być.

   • wet masz u mnie dużego plusa……….proporcja 1:7 to jednak bardzo słaby wynik 🙂

   • w sumie ..sorki …miało być po węgiersku ..bo już niedługo Budapeszt..ale …ale …co z Putinem?

 3. I brawo Jasiu!!!!!!

 4. Już ja widzę, jak Janek dotrzymuje słowa odnośnie przebudowy drogi i budowy szpitala, poszły obietnice na wierzbę, jak zwykle 🙁 Bo co taki poseł opozycyjny może? Tylko siedzieć w ławie przez 4 lata by później znowu obiecywać kiełbasę.

  • Błaszczak będzie w rządzie, chyba nam nie zabierze kasy na drogę?

 5. Mordor POkonany. Dalismyrade.

 6. Mordor będzie POkonany w następnej iteracji. Na dziś dobrze, że gromadnie odstrzeliliśmy Aksamit oraz zweryfikowaliśmy negatywnie wynalazki typu Mr Deptak. Swoją drogą deptak będzie do końca kadencji samorządowej pracownikem URM, pomimo zmiany politycznej, taki cyrk z naszych podatków 🙂

  • Baz podatków nie byłoby datków (dofinansowań).

   • deptak to narośl a nie żadne dofinansowanie 🙂

    • hahahhaahaha Marcin jestes przezabawny……..
     musisz naprawdę nie lubić tego deptaka ze pod kazdym artykułem cos na jego temat piszesz…a moze to jakaś zazdrość ? hahahaha

     • męskie kompleksy (jota w jotę to samo co w przypadku pułkownika Grzybka)

  • Marcin statek już sie chwieje 😉 deptak czy dreptak ?

 7. Gratulacje dla wybranych, szczególnie dla pana Grabca. Mam nadzieję, że w nowej funkcji będzie dobrze służył sprawom samorządu i będzie pomagał przy rozwiązywaniu bolączek regionu.

 8. Mamy z Legionowa 2 Posłów na Sejm RP – super sprawa gratulacje dla obydwu- niech jeden przypomni sobie skąd jest a drugi niech nie zapomni. Reszta kandydatów z LEG – wynik jak wynik -z tego co wiem to Mr Deptak jak o nim pisze wiele osób już ma załatwioną posadkę po odejściu z funkcji Doradcy Premiera Piechocińskiego (vice), ale najpierw odprawa, a wynik wyborów tak samo jak u kilku innych kandydatów (o ile to prawda) jest interpretowany następująco: ludzie nie głosowali na Was bo chcieli abyście dalej „pracowali na rzecz Legionowa” – podobno poważnie tak się pocieszają :):):). gratulacje jednak za odwagę, myślę że za kilka wyborów jak zrozumiecie że społecznie działać ma się dla poprawy czegoś a nie dla promocji własnej w stylu dożynek to może coś z Was będzie (ludzie nie zagłosują na Was bo dacie im kubek, kalendarz i smycz, to nie te czasy, za starych profesorów słuchacie :). Nie dajcie ciała w dalszych działaniach (albo nic nie róbcie)

 9. Na razie jednak przynajmniej jeden z nich „daje ciała”. Mianowicie nie kto inny jak nasz drogi doktor Jan (tu: doktor filozofii po uksw), który usunął ze swojego fejsa pytanie mojego serdecznego kolegi o to, czy nadal będzie jeździł skmką do pracy 🙂

  • drugi ..z jedynie słusznej formacji…niejaki Płaszczak ..ma problem z mostem Łazienkowskim …”bo za drogi, jaki sens” i tak dalej..no cóż sam jeździ służbowymi, za naszą kasę,niedługo na kogutach … a Ciemny Lud …ano dobry… do urn ..dosłownie..

   • Taaaaaaaaa a jak Pan Grabiec został posłem to Powiat nareszcie kończy kładkę i drogę – to zapewne zasługa P.Grabca tylko zastanawiam się dlatego że nie jest już starostą czy dlatego że został posłem?

 10. uparty do „bulu”ANDRZEJADREM( …….czytaj ze zrozumieniem i z szacunkiem. Twojego idola zwanego Jankiem tez mozna zaobaczyć w niejednoznacznych fotkach jak lubi przebieranki w peruki, czapki, czy wspólne kapiele z męczyznami 😉 Wieść niesie że jako mistrz i zdolny ‚projektant’ do projektowania stosuje „literatke” tj szklankę do nadania okrągłości ronda.
  Za nasze pieniadze przegrał z kretesem walke sądową z niejednym mieszkańcem. Patrząc na niezdrowe emocje ” po „wygranej” a jednocześnie przegranej PO naszego Janka, trudno nie zapytac czy MA BLIŻEJ do czterech pancernych i psa czy stawki wiekszej niż życie . Zapewne coś musi wybrac na drodze gdzie dominują rożne barwy walki. Powodzenia

  • moim idolem nigdy nie był…a szczególnie jego promotor …Roman…który zapewne zawsze po wyborach jest zaskoczony poparciem jakim obdarza go lud metropolii Legionowskiej…nie zagłosowałbym nigdy ani na niego ani na tego drugiego natomiast zaślepia was …nienawiść do PO która nie pozwala ocenić pustosłowia Słońca Legionowa Mariusza B. jego bzdetnych, czczych obietnic wyborczych na które tylko prostak da się złapać…ale jak to mówią pobudka z ręką w naczyniu nocnym nie będzie dla was miła …niestety dotknie wszystkich który uwierzyli krętaczom…a przy okazji narzekającym na przekręcanie nazwisk ich idoli i bogów przypomnę …kto wymyślił? ..Komoruskiego, ,Szoguna ,dziadka z Werhmachtu …itd. …jak Kali ukraść to dobrze jak Kalemu to już nie…

   • Przekręcanie nazwisk? Przeczytaj książkę „Przemysł pogardy” Sławomira Kmiecika. Dwa tomy cytatów, nieludzkich wyzwisk, inwektyw, insynuacji, odczłowieczania. PO i jej twór, Palikot, sprowadzili język władzy i popierających ją mediów na dno. Dorżnąć, za..bać, kordon sanitarny wokół PIS. Kurduple, kartofle, mlaskacz, mohery, średniowiecze, pisuary, z kotem, bez konta, z mamą, na peronie we Włoszczowej… Wyginiecie jak dinozaury. . To mała próbka waszego języka wojny z narodem. Spisane są czyny i rozmowy. Ale przegraliście, pokonali was katole, rydzole, kibole, patrioci i ta ciemna Polska wschodnia. Radość nastała wielka, czas na porządki i odbudowę państwa i wspólnoty.

    • no cóż …jako rzekł był…Ignacy Krasicki – „Nie nowina, że głupi mądrego przegadał”…tylko w tym jesteście dobrzy … a „Ciemny Lud „/J.Kurski/…to kupuje

 11. niektóre przyczyny ślepoty można wyleczyć,,,,ale szowinizmu to już nie. i tu sie zgadzam z Panem w pełni. Natomiast może to jest ten moment dla wszystkich aby zacząć ‚porządki’ od siebie :), a nie zwalać swojej przegranej na Kalego 🙂

 12. Wybraliście…”Teraz jest czas na rozpoczęcie spóźnionej kontrrewolucji ukierunkowanej na zmianę stanu świadomości historycznej współczesnego świata, przynajmniej naszego kręgu kulturowego” – mówi Onetowi prof. Jan Żaryn. – To, co wyprawiano pod krzyżem, który stanął przed Pałacem Prezydenckim, nie mieści się w głowie. „

 13. Temat wyborów zakończony, mamy jako mieszkańcy Legionowa powód do dumy: Jan Grabiec- został dzięki głosom legionowian Posłem na Sejm RP – gratulacje i Janek nie zapomnij o korkach jeżdżąc na sygnale, ale znając osoby z Twojego otoczenia nie zrobisz nas w ……. :): Legionowo ma Ministra MSWiA -Mariusz Błaszczak – dzięki uporowi i trwaniu w działaniu przy PIS w końcu doceniony w dużym formacie, gratulacje i liczymy jako mieszkańcy na przychylne działania które mogą rozwiązać kilka małych lokalnych problemów; Mamy jeszcze Pana Cichockiego który niestety pomimo naszych oczekiwań nie został Prezesem PSL – nie wiadomo dlaczego bo na targowisku miejskim tańczył wspaniale i PSL stawia na młodych ale to nie wystarczyło – Panie Przemku liczymy że w przyszłych wyborach Pan dołączy do pozostałych dwóch – Ligue One (może salsę jak Pan zatańczy na rynku to będzie lepiej); pozostali Kandydaci nie mieli dużego wkładu w kampanię czyli nie wierzyli, że zagłosuje na nich ktoś oprócz rodzin więc się nie wypowiadamy :).

 14. Słyszeliście? W PO trwa bunt młodych przeciwko starym liderom (jak pisał klasyk: „czego chce nowa fala? miejsca po starej”). Podobno w grze o fotel szefa partii przewija się nazwisko pewnego 40-kilkuletniego wiceministra. Pan Fekalista już sekunduje, a wy?