Dzisiaj

17°C
ciśnienie 1015 hpa,

Jutro

15°C
min. 12°C, maks. 15°C
ciśnienie 1015 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 3.2 µg/m3 (13% normy)Ozon gazowy (O3): 68.83 µg/m3 (57% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 7 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 5.2 µg/m3 (3% normy)

Wypadek na Zakopiance. Ranny kierowca autokaru jest mieszkańcem powiatu legionowskiego

wypadek-zakopianka

Zderzenie autokaru z ciężarówką (fot GP/gz)

Dziś na Zakopiance zderzyły się autokar przewożący wycieczkę szkolną i ciężarówka. Autokarem kierował mieszkaniec powiatu legionowskiego. Nieprzytomny mężczyzna śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowe (LPR-u) przetransportowany został do szpitala w Krakowie.

Dzisiaj (8 czerwca br.), kilka minut po godzinie 11 autokar wiozący uczniów z jednej z warszawskich szkół podstawowych czołowo zderzył się z ciężarówką. Do wypadku doszło na Zakopiance na wysokości miejscowości Tenczyn.  Autokarem jechało ponad 40 uczniów 7 klasy szkoły podstawowej z Wilanowa oraz ich opiekunowie. W dniu wypadku uczniowie mieli zwiedzić Kraków i po tym wrócić do stolicy. Pojazdem kierował mężczyzna będący mieszkańcem powiatu legionowskiego.

Najpoważniejszych obrażeń doznali kierowcy autokaru i ciężarówki oraz czworo dzieci. Śmigłowcami LPR-u ratownicy przetransportowali rannych do szpitali w Myślenicach i w Krakowie. Mieszkaniec powiatu legionowskiego, który kierował autokarem, był nieprzytomny i przewieziony został do szpitala w Krakowie. Stan jego zdrowia na tę chwilę nie jest jeszcze znany.

 

 

Wszystkie służby w akcji

Na Zakopiance pracują wszystkie działające w naszym kraju służby ratunkowe. Policja jeszcze nic nie mówi o przyczynach i sprawcach wypadku. Na miejsce tragedii udają się także dyrektorzy warszawskiej podstawówki, której uczniowie zostali poszkodowani. Na Zakopiankę do Tenczyna przyjechał również wojewoda małopolski Piotr Ćwik, zaś rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska poinformowała, że premier Mateusz Morawiecki jest „na bieżąco informowany o sytuacji po wypadku”.

Do sprawy będziemy wracać.