Serock. Brązowy medal dla st. szer. Oktawii Nowackiej na igrzyskach w Rio

oktawia nowacka

St. szer. Oktawia Nowacka z CSŁiI w Zegrzu zdobyła brązowy medal w Rio w pięcioboju nowoczesnym, fot. kpt. Krzysztof Baran.

St. szer. Oktawia Nowacka z wojskowego Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki (CSŁiI) w Zegrzu 19 sierpnia br. zdobyła brązowy medal w pięcioboju nowoczesnym podczas 31. letnich igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.

Medal dla zegrzyńskich żołnierzy

St. szer. Oktawia Nowacka z Wojskowego Zespołu Sportowego Zegrze (WZSZ), wraz z 4 innymi żołnierzami sportowcami z zegrzyńskiego CSŁiI pojechała na międzynarodową olimpiadę do Brazylii. „Sportsmenka” prowadziła po szermierce, pływaniu potwierdzając także i swoją dobrą formę w jeździectwie. Nie udało się jej jednak utrzymać pierwszego miejsca podczas biegu połączonego ze strzelaniem. W rezultacie po zaciętej walce na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro wywalczyła brązowy medal.

Mimo kontuzji, wygrała!

Ostatecznie, w pięcioboju nowoczesnym zwyciężyła Australijka, Chloe Esposito, uzyskując 1372 punkty. Olimpijskie srebro, z 1356 punktami na koncie przypadło w udziale Francuzki, Elodie Clouvel. Brąz i trzecie miejsce na podium w tej sportowej konkurencji zdobywając 1349 punktów zajęła zaś Polka, st. szer. Oktawia Nowacka z zegrzyńskiego CSŁiI. – Reprezentantka Polski przed igrzyskami miała kontuzję i jej start w Rio stał pod znakiem zapytania. Pomimo tych trudności wróciła do formy, która pozwoliła jej zdobyć brązowy medal – wyjaśnia kpt. Krzysztof Baran, rzecznik prasowy wojskowego CSŁiI w Zegrzu.