Serock. III Bieg Wojciechowy na inaugurację święta patrona miasta

Wczoraj (19 kwietnia) w Serocku zainaugurowano Wojciechowe Świętowanie czyli cykl imprez związanych w obchodami święta patrona miasta św. Wojciecha. Ulicami miasta przebiegł III Bieg Wojciechowy.

Wczorajsze obchody rozpoczęły się o godzinie 11.00 od uroczystej mszy świętej w miejscowym kościele. O tej samej godzinie rozpoczął się także piknik ekologiczny, na stoisku promocyjnym mieszkańcy otrzymywali informacje o prawidłowej segregacji odpadów, mogli także odebrać sadzonki roślin. O godzinie 12.30 z serockiego rynku wystartował III Bieg Wojciechowy. Uczestnicy wzięli udział w trzech biegach: bieg główny na 10 km, bieg rodzinny na 500 m oraz marsz nordic walking na 5 km.

W kategorii open mężczyźni w biegu na 10 km pierwszy na mecie był Paweł Raczyński z czasem 33 min 17 sek, drugie miejsce zajął Mariusz Dembowski, który uzyskał czas 33 min 41 sek zaś na trzecim miejscu uplasował się Marek Dzięgielewski z czasem 33 min 48 sek. W kategorii kobiet najlepsza okazała się Sylwia Bondara z czasem 42 min 45 sek, drugie miejsce wywalczyła Dominika Dąbrowska uzyskując czas 43 min 33 sek, trzecia na mecie była Róża Chmielewska z czasem 44 min 05 sek. Szczegółowe wyniki każdej z kategorii znajdują się TUTAJ.

Po wręczeniu medali, pucharów oraz upominków i zrobieniu pamiątkowych zdjęć odbyło się losowanie nagród ufundowanych przez sponsorów wczorajszego III Biegu Wojciechowego.