Anielski chór z Janówka na Orszaku w Warszawie

chor-z-janowka

fot. B. Wołonsewicz

W tegorocznym Orszaku Trzech Króli w Warszawie udział wzięła grupa dzieci i młodzieży z Parafii św. Bartłomieja Apostoła w Janówku, kierowana radami i pomysłami Anny i Jacka Żołnierzak.

Zaproszenie do Warszawy to dla nas niesamowite wyróżnienie i jednocześnie zaskoczenie! –mówili chórzyści.

Spontaniczny pomysł okazał się owocny. Rozśpiewani, przebrani za anioły, przygotowani na mróz, pojechali 6.01.2017 r. na Plac Piłsudskiego, aby rozgrzewać ludzi czekających przy Bramie Anielskiej na Orszak Trzech Króli i wspólnie wysławiać Imię Boga.

Odczuwalna temperatura -23 stopnie nie odstraszyła ani chórzystów, ani słuchaczy. Wspólna modlitwa w formie śpiewów i tańca rozgrzewała największych zmarźlaków. Zimowa aura i nasza armia w bieli tworzyły jedność wprowadzając wszystkich w zachwyt. Tańczące oraz śpiewające na platformach anioły wspierane były przez najmniejsze aniołki z Warszawy, grające na anielskich trąbach, a także przez te najstarsze, które tańczyły wśród ludzi na warszawskich ulicach.

„Wpisuję Was w stały grafik tej imprezy!” – powiedziała do nas na koniec współorganizatorka Orszaku Trzech Króli w Warszawie – Kama Prina Cerai.

Anioły z Janówka swoim śpiewem i ekspresją pokazały, że Niebo jest pełne radości i miłości! Głośne śpiewy oraz wspólne tańce w Dzień Objawienia Pańskiego niech staną się tradycją.

BW