Dzisiaj

14°C
ciśnienie 1015 hpa,

Jutro

11°C
min. 11°C, maks. 16°C
ciśnienie 1014 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 6.7 µg/m3 (27% normy)Ozon gazowy (O3): 27.06 µg/m3 (23% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 6.1 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 10.5 µg/m3 (5% normy)

Wieliszew. 70-latek dachował w przydrożnym rowie w Sikorach

kolizja sikory3

Strażacy wezwali policję. Daewoo matiz dachował w rowie we wsi Sikory w gminie Wieliszew, fot. Piotr Mostowiec

W sobotę między Olszewnicą Starą a Sikorami dachował samochód. Na szczęście 70-letniemu kierowcy nic się nie stało. 

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło na drodze między dwoma wieliszewskimi wsiami – Olszewnicą Starą a Sikorami w minioną sobotę (9 czerwca br.), kilka minut po godzinie 20. – Straż pożarna powiadomiła nas, że w przydrożnym rowie na dachu leży daewoo matiz – mówi podkom. Emilia Kuligowska, pełniąca obecnie obowiązki rzeczniczki prasowej Komendy Powiatowej Policji (KPP) w Legionowie. Policjanci ustalili, że 70-letni mężczyzna kierujący tym pojazdem z nieznanych przyczyn stracił panowanie nad kierownicą i wpadł do przydrożnego rowu, zaś kierowany przez niego pojazd wywrócił się na dach. Na szczęście, kierowcy nic się nie stało i obyło się bez konieczności interwencji medyków.

 

Pouczenie dla 70-latka

We wsi Sikory w gminie Wieliszew interweniowały 3 zastępy strażackie. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wezwali patrol policji. 70-latek jadący daewoo matizem był trzeźwy i nie zniszczył żadnej infrastruktury drogowej. – Pouczyliśmy tego kierowcę – informuje podkom. Emilia Kuligowska z legionowskiej KPP.