Dzisiaj

14°C
ciśnienie 1015 hpa,

Jutro

16°C
min. 9°C, maks. 16°C
ciśnienie 1016 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 6.7 µg/m3 (27% normy)Ozon gazowy (O3): 27.06 µg/m3 (23% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 6.1 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 10.5 µg/m3 (5% normy)

Wieliszew. Festyn rodzinny w Olszewnicy Starej (zdjęcia, wideo)

Piknik-Olszewnica-Stara-2018_132

Piknik rodzinny w Olszewnicy Starej (fot. P. Mostowiec)

8 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Bronisława Sokoła w Olszewnicy Starej odbył się Festyn Rodzinny. Łączył on w sobie trzy święta: Dzień Matki, Dzień Dziecka, Dzień Ojca i w związku z tym znalazły się atrakcje dla dzieci i dla rodziców.

Po powitaniu wszystkich zebranych przez dyrektora szkoły – Jolantę Wojdalską ze swoim programem artystycznym wystąpiły dzieci. Najpierw zaprezentowały się oddziały przedszkolne: Żabki i Skrzaty, które wykonały piosenki z elementami tańca i oczarowały nimi publiczność. Następnie układ taneczny z serdecznym przesłaniem dla rodziców przedstawiły klasy 0 – III. Było to piękne i wzruszające. Po występach rodzice zostali obdarowani upominkami, własnoręcznie wykonanymi przez dzieci. Dzieci natomiast otrzymały prezenty z okazji Dnia Dziecka od Rady Rodziców. Po tej bardziej oficjalnej części odbył się mecz piłki nożnej rodzice kontra dzieci, na który dzieci czekały z niecierpliwością od dawna. Po zaciętej walce oraz dogrywce i rzutach karnych, wynikiem 6 : 5 zwyciężyła drużyna dzieci. Po meczu nie pozostawało już nic innego, jak udać się do różnorodnych stoisk i korzystać z przygotowanych atrakcji. A było ich wiele: dmuchaniec, wata cukrowa, popcorn oraz stoiska takie jak warkoczyki, brokatowe tatuaże, bransoletki z koralików.

 

 

Wielkim zainteresowaniem cieszyły się stoiska 32. Wieliszewskiego dywizjonu rakietowego Obrony Powietrznej, na których znajdowała się armata przeciwlotnicza oraz karabin treningowo – szkoleniowy. Poza tym można było otrzymać kolorowanki, zakładki do książek i komiksy o tematyce wojskowej i patriotycznej.

Byli również strażacy z OSP Kałuszyn, którzy umożliwili obejrzenie samochodu strażackiego i sprzętu, w jaki jest wyposażony. Chętnych, żeby pod czujnym okiem strażaków w nim posiedzieć, nie brakowało.

Nie lada atrakcją dla małych i dużych fanów motoryzacji był samochód terenowy, własność jednego z rodziców. Na pierwszy rzut oka było widać jego przygotowanie do wyścigów w różnych warunkach terenowych. Można też było poczęstować się pysznymi ciastami, przygotowanymi przez niezawodne mamy oraz kiełbaską z grilla serwowaną przez tatusiów. To zadanie było wyjątkowo trudne z powodu upału, jaki panował w to piątkowe popołudnie.

Miłą niespodziankę sprawił wszystkim Wójt Gminy Wieliszew – pan Paweł Kownacki, który mimo wielu obowiązków znalazł czas, żeby okiem gospodarza zobaczyć co się dzieje w Olszewnicy Starej. Atmosfera dobrej zabawy szybko udzieliła się Panu Wójtowi i ku zadowoleniu dzieci i dorosłych wziął udział w jednym z wielu konkursów i zajął pierwsze miejsce.

Wiele się działo, ale najważniejszy jest czas wspólnie spędzony przez dzieci, rodziców i pracowników Szkoły w Olszewnicy Starej. Wszystko to było możliwe dzięki pracy i funduszom Rady Rodziców – organizatora Festynu Rodzinnego oraz wielkiego zaangażowania rodziców i pracowników szkoły.

Serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.