Dzisiaj

10°C
ciśnienie 1015 hpa,

Jutro

14°C
min. 10°C, maks. 14°C
ciśnienie 1015 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 7.9 µg/m3 (32% normy)Ozon gazowy (O3): 50.85 µg/m3 (42% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 6.4 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 7.3 µg/m3 (4% normy)

Wieliszew. Międzyszkolny Turniej Wiedzy Wszelakiej o Polsce (wideo, zdjęcia)

konkurs-wiedzy-wszelakiej_44

25 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego odbył się Finał Międzyszkolnego Turnieju  Wiedzy Wszelakiej o Polsce, który został zorganizowany w ramach obchodów 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Gminie Wieliszew.

Każda szkoła, która zgłosiła chęć udziału w Turnieju, na podstawie eliminacji szkolnych wytypowała pięcioosobowe drużyny w dwóch grupach wiekowych – klas 1 – 3 i klas  4 – 7.

Celem przyświecającym organizatorom było oczywiście utrwalenie i pogłębienie wiedzy o kraju ojczystym, ważna jednak była również umiejętność współpracy, rozwijanie logicznego myślenia i twórcze rozwiązywanie problemów. Zależało im również na nauce poprzez wspólną zabawę.

 

Zwycięzcą  w młodszej grupie wiekowej została drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową im. Józefa Wybickiego w Janówku. Aby go wyłonić, musiała się odbyć dogrywka. Świadczy to o bardzo dobrym przygotowaniu wszystkich zespołów. W starszej grupie wiekowej na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Skrzeszewie. Trzeba tu dodać, że między drużynami były różnice jednopunktowe, a więc poziom był też bardzo wyrównany.

Każda reprezentacja otrzymała pakiet nagród ufundowanych przez Patronów i Partnerów przedsięwzięcia: Wójta Gminy Wieliszew, Instytut Pamięci Narodowej, Muzeum Niepodległości w Warszawie, Muzeum Historyczne w Legionowie i Powiatową Instytucję Kultury w Legionowie.  Przedstawiciele trzech ostatnich instytucji zasiadali również w komisji sędziowskiej, której skład uzupełnił pan Marcin Kościesza – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 8 w Legionowie.

Laureatów czeka jeszcze jedno wyróżnienie – wręczenie statuetki przez Wójta Pawła Kownackiego podczas Święta Gminy Wieliszew.

Za organizację Turnieju odpowiedzialne były: pani Iwona Grzybowska, pani Beata Narel, pani Magdalena Skrzypińska i pani Elżbieta Garlej.

Organizatorzy mają nadzieję, że to przedsięwzięcie wpisze się w stały kalendarz imprez Gminy Wieliszew, wszak co roku obchodzimy kolejną rocznicę odzyskania niepodległości.