Dzisiaj

18°C
ciśnienie 1015 hpa,

Jutro

15°C
min. 12°C, maks. 15°C
ciśnienie 1015 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 2.4 µg/m3 (10% normy)Ozon gazowy (O3): 64.55 µg/m3 (54% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 2 µg/m3 (1% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 4.1 µg/m3 (2% normy)

Wieliszew. Plaża czynna od 30 czerwca. Urzędnicy znaleźli sposób na nowe przepisy

SONY DSC

foto: UG Wieliszew

Nowe przepisy dotyczące miejsc do kąpieli okazjonalnej dotknęły również gminę Wieliszew. Mimo że na jej terenie nie będzie kąpieliska, to jednak udało się znaleźć sposób, by kąpiel była możliwa do końca wakacji.

Przepisy które obowiązują od początku tego roku nakładają pewne ograniczenia na okazjonalne miejsca do kąpieli. Chodzi przede wszystkim o to, że mogą one funkcjonować do 30 dni w roku. Dłużej mogą być czynne kąpieliska, jednak tu trzeba spełnić bardziej rygorystyczne warunki. Na terenie gminy Wieliszew będzie tylko jedno okazjonalne miejsce przeznaczone do kąpieli, jednak czynne przez 60 dni.

 

– Gmina Wieliszew organizuje miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli na plaży w Wieliszewie. Gmina dokonała wszelkich niezbędnych zgłoszeń oraz uzyskała pozytywne opinie niezbędne do prowadzenia działalności tego typu. Sezon rozpoczynamy 30.06.2018 (na 60 dni). Kąpielisko będzie czynne w godz. 10.00-18.00 i w tych godzinach będą pracować ratownicy – informuje Weronika Dzięgielewska z UG Wieliszew.

Niestety nie udało nam się dowiedzieć, jak urzędnicy ominęli nowe zapisy w przepisach, zapewniono nas jednak, że wszystko jest zgodnie z prawem i mieszkańcy będą się mogli kąpać przez 2 miesiące.