Dzisiaj

18°C
ciśnienie 1015 hpa,

Jutro

15°C
min. 12°C, maks. 15°C
ciśnienie 1015 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 2.4 µg/m3 (10% normy)Ozon gazowy (O3): 64.55 µg/m3 (54% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 2 µg/m3 (1% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 4.1 µg/m3 (2% normy)

Wieliszew. Pociągi przez Michałów-Reginów pojadą od jutra, kierowcy muszą poczekać

przejazd

Ruch samochodów na przejeździe zostanie przywrócony dopiero 31 maja. (foto: GP/KG)

Ruch pociągów w Michałowie-Reginowie zostanie przywrócony od jutra (26 maja). Wiadomo jednak, że przynajmniej do środy przez przejazd nie przejadą samochody. 

 

 

Po konsultacji z kierownikiem budowy przekazano nam informację, że prace powinny zakończyć się do 30 maja, a ruch pojazdów zostanie przywrócony następnego dnia. Przed godziną 13:00 potwierdzenie tej informacji otrzymaliśmy również z PKP PLK. – Ruch kolejowy zostanie wznowiony zgodnie z harmonogramem w dniu dzisiejszym po godzinie 20.00. Natomiast ruch drogowy zgodnie z zatwierdzonym projektem tymczasowej organizacji ruchu, zostanie wznowiony w dniu 31.05 od godziny 0.01 – poinformował Paweł Jakubowski.

Pasażerowie pociągów wracają więc do stałego rozkładu jazdy, a kierowcy muszą się jeszcze uzbroić w cierpliwość.

 

 

Remont do września

Główne prace na przejeździe miały trwać od poniedziałku (21 maja) do piątku. Wiemy już, że czas ten się wydłuży a wszystkie prace,  już bez wpływu na ruch samochodów oraz pociągów, potrwają do września. – Na przejeździe realizowany jest dość duży zakres robót. Oprócz wymiany nawierzchni są montowane urządzenia sygnalizacyjne, nowe rogatki, monitoring i oświetlenie. Całościowe prace w tym miejscu mają zakończyć się do września – poinformował nas Paweł Jakubowski z zespołu prasowego PKP PLK.