Dzisiaj

17°C
ciśnienie 1015 hpa,

Jutro

15°C
min. 12°C, maks. 15°C
ciśnienie 1015 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 3.2 µg/m3 (13% normy)Ozon gazowy (O3): 68.83 µg/m3 (57% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 7 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 5.2 µg/m3 (3% normy)

Wieliszew. Remonty w placówkach oświatowych. Czy zdążą do końca wakacji?

przeszkole-samorzadowe-nr-jeden

Przedszkole samorządowe numer 1 w Wieliszewie (fot. GP/kg)

Przed zbliżającymi się wakacjami samorządy szykują się do remontów w placówkach oświatowych. Oferty na przetarg ogłoszony przez gminę Wieliszew można składać do 25 czerwca. Lista planowanych prac jest dosyć długa.

Biorąc pod uwagę terminy wynikające z przetargu, wykonawca będzie miał dość mało czasu na wykonanie remontów w placówkach oświatowych na terenie gminy Wieliszew. Jeśli termin składania ofert upływa 25 czerwca o godzinie 11:30 a potem trzeba jeszcze rozstrzygnąć przetarg i poczekać, czy żaden z oferentów nie złoży odwołania, by móc podpisać umowę to wykonawca nie wejdzie na budowę wcześniej niż w połowie lipca. Krótki termin na składanie wniosków jest podyktowanym właśnie potrzebą szybkiego udzielenia zamówienia. Tymczasem prace powinny zostać zakończone już do połowy sierpnia.

 

Co do remontu?

Przed wykonawcą sporo pracy do wykonania, a zadanie nie zostało podzielone na części, więc wszystkie remonty będzie musiała wykonać jedna firma. Zamieszczamy listę placówek, w której mają być one przeprowadzone i zakres prac w poszczególnych obiektach.
Szkoła Podstawowa im. Bronisława Sokoła w Olszewnicy:
naprawa ściany w sali nr 9, montaż i wymiana umywalek dla małych dzieci, montaż obudów grzejników.

Przedszkole Gminne w Wieliszewie:
obetonowanie słupków ogrodzenia, wymiana okien i malowanie kuchni, wymiana wykładziny na schodach wejściowych wewnętrznych.

Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Wieliszewie:
wymiana podłogi w Sali nr 8 wraz z malowaniem, wymiana wieszaków w szatni wraz z malowaniem boksów z siatki.

Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Skrzeszewie:
likwidacja zapleśniałych miejsc wraz ich pomalowaniem w kuchni, wykonanie instalacji ciepła technologicznego w kuchni, wymiana okna w pokoju nauczycielskim, przełożenie nawierzchni z kostki betonowej prze wejściem do przedszkola, naprawa podłóg w trzech salach.

Przedszkole Gminne w Łajskach:
wykonanie odwodnienia liniowego do odprowadzenia wody z trzech rur spustowych.

 

 

Dachy

Wcześniej został ogłoszony osobny przetarg na remont dachów na budynkach oświatowych i UG. Wpłynęła jedna oferta na kwotę 268 941,83 zł, podczas gdy w budżecie przewidziano na ten cel 237 109 zł, jednak przetarg nie został jeszcze rozstrzygnięty.