Dzisiaj

19°C
ciśnienie 1010 hpa,

Jutro

21°C
min. 16°C, maks. 24°C
ciśnienie 1008 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 1.7 µg/m3 (7% normy)Ozon gazowy (O3): 32.37 µg/m3 (27% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 8.7 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 16.9 µg/m3 (8% normy)

Wieliszew. Pożar stodoły w Krubinie. Powrót podpalacza? (zdjęcia)

Komentowanie wyłączone
pożar-stodoly-krubin_22

Pożar stodoły w Krubinie (fot. P. Mostowiec)

Spaliła się drewutnia przylegająca do stodoły znajdującej się przy ulicy Jeziornej w Krubinie w gminie Wieliszew. Pożar drewna i słomy gasiło 5 zastępów strażackich. Lokalna policja ustala obecnie przyczyny pożaru. Niewykluczone, że w tej wsi doszło do umyślnego podpalenia.

Ogień trawił drewno i słomę

Ogień w niewielkiej i przylegającej do stodoły drewutni stojącej przy ulicy Jeziornej we wsi Krubin pojawił się w czwartek (28 grudnia br.), kilka minut po godzinie 21. Na akcję gaśniczą wyruszyło 5 zastępów strażackich, w tym 3 jednostki ochotników. W objętej pożarem drewutni ogień zajął składowane tam drewno i przeniósł się na ścianę przylegającej do tej drewutni stodoły. Tam palić się zaczęła przechowywana słoma.

Nikt nie ucierpiał

Strażacy w nieco ponad 2 godziny uporali się z pożarem. Nadpalone elementy konstrukcji tych 2 obiektów przelali wodą. Wodą również zostały przelane spalone drewno i słomę. Niestety okazało się, że ogień doszczętnie zniszczył drewutnię i niezbędna okazała się jej rozbiórka. Na szczęście, w wyniku tego pożaru, nikt nie został poszkodowany.

Podpalenie?

Strażacy przypuszczają, że przyczyną pożaru było umyślne podpalenie. Te przypuszczenia w najbliższym czasie zweryfikują śledczy z Komisariatu Policji (KP) w Wieliszewie.