Dzisiaj

13°C
ciśnienie 1016 hpa,

Jutro

15°C
min. 12°C, maks. 15°C
ciśnienie 1015 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 2 µg/m3 (8% normy)Ozon gazowy (O3): 64.32 µg/m3 (54% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 8.3 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 9.4 µg/m3 (5% normy)

Wieliszew. Pod torami przy CSP znaleziono szkielet mężczyzny

20180423_141129

Przepust w okolicy którego odnaleziono szkielet (fot. GP/kg)

W niedzielę 22 kwietnia tuż po godzinie 17:00 w okolicy ul. Brzozowej w Łajskach znaleziono szkielet mężczyzny. Ustalenie tożsamości i wieku denata będzie utrudnione.
Zwłoki zostały odnalezione w okolicy przepustu pod torami kolejowymi. Działania prowadziła policja, której pomagała straż pożarna. Na miejscu pojawił się też prokurator. – Z pierwszych ustaleń poczynionych na miejscu wiemy, że są to zwłoki mężczyzny. Nie wiemy, jak długo pozostawały w tym miejscu. Teraz musimy ustalić, kto to jest i w jakich okolicznościach doszło do zgonu. Na początek będzie przyjęta kwalifikacja prawna z art. 155 kk, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci – poinformował szef legionowskiej prokuratury Ireneusz Ważny.

 

 

Same kości

Prokuratura liczy na to, że w toku śledztwa uda się ustalić możliwą tożsamość denata, którą będzie można potwierdzić dzięki badaniom DNA. Takie działania będą konieczne, bowiem znalezione zwłoki nie posiadały tkanek miękkich, był to sam szkielet. Na tę chwilę nie można nawet podać wieku mężczyzny.

Dziwne miejsce

Nie wiadomo także, jak długo w tym miejscu leżały zwłoki i czy w tym samym miejscu nastąpił zgon. Rozkład tkanek miękkich wskazuje, że od śmierci denata musiało upłynąć sporo czasu. Jest to o tyle dziwne, że mimo iż szkielet znajdował się w przepuście kolejowym, to jest on położony niezwykle blisko ścieżki, którą często ludzie z pobliskich osiedli spacerują ze swoimi psami. Aż trudno przypuszczać, by przez cały czas potrzebny do rozkładu zwłok, żaden zwierzak nie zainteresował się ich zapachem.

Do sprawy będziemy wracać.

Etykiety
,

Podziel się tą informacją ze znajomymi

Facebook
Google+

komentarze: 8

 1. „…znaleziono szkielet mężczyzny…” „identyfikacja będzie utrudniona”
  no i już mi się nie zgadza. spojrzeli na szkielet i od razu stwierdzili że jest to facet, ale będą mieli utrudnioną identyfikacje. Boszszsz… poziom artykułu sięga dna

  • Ale wiesz że płeć można jednoznacznie określić na podstawie szkieletu?

   • Widocznie ten ktoś wierzy ze talia osy to od nazwy motocykla.

   • Wiem, ale podejrzewam że ze szkieletu wiele więcej się nie dowiedzą, poza wiekiem. więc po co stwierdzenie że identyfikacja będzie utrudniona? po ilości zębów? wiesz ile kto u Ciebie w rodzinie ma zębów?

  • Napisz nam proszę o wielki jak powinien brzmieć ten artykuł tak abyśmy mogli na przyszłość wiedzieć jak napisać godny Pana oczu artykuł.

 2. KIKUTA PEWNIE MIAL Z KOSCI

 3. Kut mial sterującego w słusznym kierunku

 4. już wiem gdzie schowali mi szkielet z sali biologicznej..ahh te gimbusy 😉

Dodaj komentarz