Dzisiaj

14°C
ciśnienie 1015 hpa,

Jutro

11°C
min. 11°C, maks. 16°C
ciśnienie 1014 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 6.7 µg/m3 (27% normy)Ozon gazowy (O3): 27.06 µg/m3 (23% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 6.1 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 10.5 µg/m3 (5% normy)

Wieliszew. Uroczystości Bożego Ciała w parafii św. Jana Marii Vianneya w Skrzeszewie

Boże-Ciało-Skrzeszew-2018_146

Uroczystości Bożego Ciała w Skrzeszewie (fot. P. Mostowiec)

Uroczystą mszą św. o godz. 11.00 w kościele p.w. św. Jana Marii Vianneya w Skrzeszewie, celebrowano obchody Bożego Ciała. Eucharystii przewodniczył ksiądz proboszcz Krzysztof Krupa, który bezpośrednio po Mszy Świętej poprowadził procesję do czterech ołtarzy.

 

Orszak procesyjny przeszedł przez Kałuszyn, Topolinę, Skrzeszew. Procesja zatrzymywała się przy czterech ołtarzach – pierwszy był zbudowany oraz udekorowany przez mieszkańców Kałuszyna, drugi mieszkańców Olszewnicy Nowej, trzeci Topoliny i czwarty Skrzeszewa.

Uczestnicy procesji odśpiewali dziękczynne „Te Deum”, a po błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem nastąpiło zakończenie procesji.

W procesji uczestniczyło blisko pół tysiąca wiernych.


Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało jest jednym z głównych świąt obchodzonych w Kościele katolickim. Choć świadomość niezwykłego cudu przemiany konsekrowanego chleba i wina w rzeczywiste Ciało i Krew Chrystusa towarzyszyła wiernym od początku chrześcijaństwa, jednak trzeba było czekać aż dziesięć stuleci zanim zewnętrzne przejawy tego kultu powstały i zadomowiły się w Kościele katolickim.

 

mat.Piotr Mostowiec