Dzisiaj

18°C
ciśnienie 1015 hpa,

Jutro

15°C
min. 12°C, maks. 15°C
ciśnienie 1015 hpa,
Poziom zanieczyszczenia powietrza:Pył zawieszony PM 2.5: 3.7 µg/m3 (15% normy)Ozon gazowy (O3): 72.52 µg/m3 (60% normy)Dwutlenek siarki (SO2): 7.5 µg/m3 (2% normy)Dwutlenek azotu (NO2): 4.4 µg/m3 (2% normy)

Wieliszew. V Skrzeszewski Dzień Dziecka (zdjęcia, wideo)

Piknik-Skrzeszew-2018_57

Piana - jedna z atrakcji w trakcie pikniku z okazji dnia dziecka w Skrzeszewie (fot. P. Mostowiec)

W upalną niedzielę – 10 czerwca 2018 roku na terenach OSP w Skrzeszewie odbył się V Skrzeszewski Dzień Dziecka. Impreza została tradycyjnie zorganizowana przez rodziców i sfinansowana z funduszy sołeckich Skrzeszewa i Kałuszyna. Nad oprawą muzyczną i nagłośnieniem czuwał Piotr Mostowiec. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Gazeta Powiatowa.

Na uczestników czekało wiele atrakcji. Strażacy ze Skrzeszewa i Kałuszyna przygotowali płonącą wioskę Smerfów, przejazd strażackim melexem i repliką samochodu marki Willis. Orzeźwiali towarzystwo wodnymi fontannami, w postaci niesamowitej piany wyczarowali trochę zimy w ten gorący dzień. Odbyły się liczne konkursy i zabawy sportowe. Między innymi: tańce z balonami, skoki w torbach, mokra orzeźwiająca baloniada, okręcanie mumii papierem toaletowym. Wszystkie konkurencje były nagradzane ciekawymi gadżetami i zabawkami. Jak co roku  najchętniej wybieraną formą upominków były kupony na lody i słodycze do pobliskiego sklepu Alama.

 

Nowością w tym roku był wyścig rowerów. Konkurencje były przeprowadzane z uwzględnieniem grup wiekowych. Pomimo wysokiej temperatury powietrza chętnych do udziału było wielu. Przy stolikach tematycznych można było własnoręcznie pomalować kubki, wyfilcować glicerynowe mydło metodą na mokro, ulepić z gliny magnesy, biżuterię. W kąciku mody i urody można było zrobić zmywalny tatuaż, koloryzację włosów specjalnymi kredami do barwienia włosów lub zapleść warkoczyki.

Strażak Tomek rozdawał poskręcane z balonów niesamowite zwierzątka i inne formy. Do dyspozycji uczestników była również atrakcja popularnie zwana dmuchańcem. W międzyczasie w kąciku gastronomicznym można było przekąsić małe co nieco przygotowane przez rodziców: przysmaki z grilla, kiełbaski, hot dogi, mnóstwo słodkości, domowe ciasta, smakołyki i napoje.

Wielką niespodzianką był pokaz karate w wykonaniu uczniów pod wodzą trenera Mariusza Paryża. Prezentacji dokonali podopieczni Shinkyokushin Klubu Pancerni, sekcji karate działającej w szkole podstawowej w Skrzeszewie.

Prawdziwym hitem okazało się oblegane przez uczestników stoisko skrzeszewskiej pizzerii Afera Pizzera, do której przez cały czas trwania imprezy dostarczano  świeżo wypieczoną, przepyszną, bazującą tylko na naturalnych składnikach wysokiej jakości domową pizzę.

 


Bardzo dziękujemy wszystkim za liczne przybycie i dobra zabawę. Karatekom z klubu Pancerni za zjawiskowe występy, a panom z Afera Pizzera za niezwykłe doznania smakowe. Strażakom ze Skrzeszewa i Kałuszyna za nieocenioną pomoc w przygotowaniach i organizacji, Ani Zalewskiej za słodycze, gadżety na nagrody i przepyszne domowe wypieki, Alicji Kowalskiej ze sklepu Alama, Piotrowi Marońskiemu za poprowadzenie wyścigów rowerowych oraz wszystkim rodzicom i przyjaciołom, na których jak co roku możemy liczyć i bez których pomocy nie mogłoby odbyć się to wydarzenie.

Organizatorzy Ewa Raczkowska-Wojerska, Justyna Urgacz, Piotr Mostowiec