Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Legionowo. WOŚP 2017 w PZSO (Konopnicka)

10 stycznia o 08:00 - 17:00

wosp-2017-konopnicka

Powiatowy Zespół Szkół Ogólnokształcących w Legionowie (dawniej Liceum im. Marii Konopnickiej w Legionowie) gra z Jurkiem Owsiakiem po raz 25, czyli od samego początku.

Łącznie podczas wszystkich organizowanych do tej pory finałów udało się zebrać ok. 1.200.000 zł.
Placówka zawsze była otwarta dla społeczności miasta i chętnie współpracowała z innymi podmiotami,głównie legionowskimi szkołami. Także w tym roku do współpracy z popularnym legionowskim „Konopem” zgłosiło się kilka placówek oświatowych z terenu miasta i powiatu:

  • Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2
  • Zespół Szkół nr 3
  • Zespół Szkolno-Przedszkolny
  • Społeczna Szkoła Podstawowa nr 35 STO
  • Zespół Szkół w Łajskach
  • Państwowe Przedszkole nr 12

Łącznie w ramach naszego sztabu w kweście ulicznej podczas 25. Finału WOŚP weźmie udział 235 wolontariuszy.
Wielkie orkiestrowe granie rozpoczęło się już 7 stycznia 2017 dzięki współpracy z Arena Legionowo, która organizuje doroczny turniej tenisa stołowego połączony z aukcją wartościowych przedmiotów. W tym roku udało się zebrać 2840,65zł. Dochód z tej imprezy zasili konto Orkiestry.
14 stycznia w PZSO zorganizowany będzie Turniej Szachowy, z którego dochód także zostanie przekazany na konto WOŚP.

15 stycznia startujemy w Konopnickiej od godziny 8.00 wyjściem wolontariuszy w miasto.

Od godziny 11.00 planowany jest Turniej Piłki Siatkowej, w którym udział wezmą przedstawiciele władz samorządowych i drużyn ligowych z terenu powiatu legionowskiego. Konto naszego sztabu zasilą także środki zebrane podczas Biegu z sercem dla WOŚP organizowanego przez Stowarzyszenie Młodzi dla Rozwoju EMKA z Wieliszewa organizowanego w dniu Finału.
Jak co roku w szkole zorganizowane będą stoiska z własnoręcznymi wyrobami, kiermasze rozmaitości, kawiarenki, kącik malucha, loterie fantowe,mini-zoo, pokazy ratownictwa medycznego, sprzętu bojowego straży pożarnej. Na scenie wystąpią uczniowie współpracujących z nami szkół, orkiestra dęta i orkiestra perkusyjna z ZS w Łajskach, odbędą się pokazy tańca.

Ok. godziny 16 odbędzie się licytacja gadżetów i innych wartościowych przedmiotów ofiarowanych nam przez darczyńców. Odbędą się także pokazy survivalu, zagrają zespoły rockowe.

Zwieńczeniem naszej akcji będzie tradycyjne już „Światełko do nieba” o godzinie 20.00.

Bardzo się cieszymy, że wszystkie imprezy organizowane w ramach naszego Sztabu Patronatem Honorowym objął Prezydent Miasta Legionowo Pan Roman Smogorzewski i Starosta Legionowski Pan Robert Wróbel.

Szczegóły

Data:
10 stycznia
Czas:
08:00 - 17:00
Wydarzenie Tagi:
,

Dodaj komentarz