Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Noworoczny koncert kolęd zespół Trebunie Tutki

8 stycznia o 19:00 - 21:00

trebunie_600

TREBUNIE-TUTKI – to zespół, który jest ambasadorem Podhala i polskiej kultury na festiwalach w całej Europie, Azji i Ameryce Północnej, m.in. Wystawach Światowych EXPO w Portugalii i Japonii. Jego rozpoznawalny w Europie styl ukształtowały z jednej strony muzyczne tradycje rodzinne i zamiłowanie do góralszczyzny, z drugiej nowatorstwo i awangardowe podejście do swojego dziedzictwa.
Trebunie-Tutki jako pierwszy zespół z Polski, wielokrotnie znalazł się w pierwszej dziesiątce Listy Muzyki Świata Europejskiej Unii Radiowej.
Trebunie-Tutki chętnie eksperymentują i współpracują z wybitnymi artystami m.in. Adrianem Sherwoodem z Londynu, jamajską grupą Twinkle Brothers, chórem „African Head Charge”, a ostatnio Urmuli Quintet z Gruzji, a także ze znakomitymi polskimi muzykami, m.in. Wojciechem Waglewskim i Voo Voo.
Umiłowanie tradycji i wierność góralszczyźnie nie ogranicza twórczości zespołu. Opierając się na tradycyjnym instrumentarium, skali góralskiej, budowie muzycznej i charakterze wykonania, Krzysztof Trebunia-Tutka tworzy Nową Muzykę Góralską, wraz z zespołem rozwija i wzbogaca rdzenną muzykę o nowe melodie, współczesne teksty i awangardowe aranżacje. Twórczość Trebuniów-Tutków została nagrodzona tytułem Honorowy Ambasador Polszczyzny, przyznawanym przez Radę Języka Polskiego. Album „Tischner” zespołów Trebunie-Tutki i Voo Voo uzyskał status Złotej Płyty , dwie nominacje do Fryderyka i nagrodę Machinera, zaś album „Songs of Glory/ Pieśni Chwały” nagrany z jamajską gwiazdą roots reggae Twinkle Brothers, prócz nominacji do nagrody Akademii Fonograficznej i statusu Złotej Płyty, uplasował się na 11 miejscu prestiżowej listy World Charts Europe EBU. W ostatnich latach zespół koncertował m.in. w wielu krajach europejskich, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Azerbejdżanie, Chinach, USA i w Indiach. W dorobku zespołu znalazł sie projekt symfoniczny w orkiestracji Bartłomieja Gliniaka, autorstwa Krzysztofa Trebuni-Tutki – „Legenda Tatr”. Premiera odbyła się w Filharmonii Łódzkiej im. A. Rubinsteina z udziałem zespołu Trebunie-Tutki oraz Chóru i Orkiestry Filharmonii Łódzkiej.
We wrześniu 2016r. ukazał się album „Duch Gór”, nagrany z gruzińskim kwintetem Urmuli, który zapoczątkował serię koncertów na europejskich scenach world music.

Skład zespołu:
Krzysztof Trebunia-Tutka – lider zespołu – prowadzenie koncertów, autor tekstów i muzyki- skrzypce, koza podhalańska, trombita, fujary, piszczałki, taniec, śpiew;
Anna Trebunia-Wyrostek – basy podhalańskie, taniec, śpiew;
Jan Trebunia-Tutka – skrzypce, altówka, taniec, śpiew;
Andrzej Polak – skrzypce, śpiew;
Kuba „Bobas” Wilk – kontrabas.

Szczegóły

Data:
8 stycznia
Czas:
19:00 - 21:00

Miejsce

Kościół Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
Piłsudskiego 47
Legionowo, mazowieckie 05-120 Polska
+ Google Map

Dodaj komentarz