Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Recital akordeonowy Pawła Nowaka w Salonie Artystycznym

8 stycznia o 12:00 - 14:00

W programie znajdą się utwory:
– Aranżacje Petro Frosiniego „Karnawał Wenecki” i „Oczy Czarne”,
– Andre Astier – „Divertimento”,
– Richard Galliano – „La valce a Margaux”,
– wirtuozowska muzyka rozrywkowa w stylu musette oraz tanga argentyńskie m.in. kompozycji Astora Piazzoli.

Paweł Nowak

Akordeonista, pedagog, kompozytor, aranżer, popularyzator akordeonu i pasjonat tego instrumentu. Pochodzi z muzykalnej rodziny, a swoją edukację muzyczną rozpoczął w wieku 9 lat. Jest absolwentem Gdańskiej Akademii Muzycznej (klasa akordeonu prof. K. Olczaka i prof. E. Rosińskiej). Od początku swej edukacji Paweł Nowak brał udział w wielu krajowych i międzynarodowych festiwalach oraz konkursach akordeonowych, na których zdobył łącznie 16 nagród. W listopadzie 2016 został odznaczony medalem Ministra Kultury i dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.
Na swoim koncie ma liczne nagrania dla radia i telewizji oraz 11 albumów płytowych. Współtworzy takie zespoły jak: KLEZMORET, MILONGA BALTICA, DJANGOLOGY i AJG, Alberti & Nowak Quartet. Współpracuje z Dorotą Lulką, aktorką gdyńskiego Teatru Miejskiego im. W. Gombrowicza, z którą stworzył projekty: PIAF PO POLSKU, TANGO, W CZASIE DESZCZU DZIECI SIĘ NUDZĄ – Piosenki Kabaretu Starszych Panów. Występuje także z poetą i dziennikarzem Radia Gdańsk Tomaszem Olszewskim oraz gitarzystą jazzowym, wokalistą, kompozytorem i poetą Leszkiem Dranickim.
Paweł Nowak prowadzi ożywioną działalność koncertową w kraju oraz zagranicą: Litwa, Estonia, Rosja, Grecja, Dania, Szwecja, Niemcy, Wielka Brytania i Francja. Zajmuje się także popularyzacją akordeonu. Jest autorem audycji „Jazz na akordeon”, jedynej tego typu w Polsce, która emitowana była regularnie przez 4 lata od marca 2009 roku w Radiu Gdańsk.
Jest także pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie, który odbywa się już od 2003 roku. Festiwal przyciąga tysiące słuchaczy, którzy mają okazję wysłuchać koncertów światowej sławy artystów, m.in. Richard Galliano, Ludovic Beier, Kroke, Motion Trio. Miłość i pasja jaką Paweł Nowak darzy akordeon przejawia się także w kolekcjonowaniu instrumentów z rodziny stroika przelotowego (akordeony, harmonie itp.). Posiada on ponad 300 eksponatów z całego świata, niektóre z nich są jedynymi egzemplarzami na świecie, najstarsze pochodzą z lat 20. XIX wieku. Fragment tej unikatowej na skalę europejską kolekcji stanowi pierwsze w Polsce muzeum akordeonu z siedzibą w Kościerzynie, którego jest pomysłodawcą i współtwórcą. W plebiscycie Dziennika Bałtyckiego został uznany za „Osobowość Roku Powiatu Kartuskiego 2012”. Otrzymał wyróżnienie Starosty Kartuskiego „Perła Kaszub” oraz zaszczytny tytuł Skry Ormuzdowej przyznany przez miesięcznik Pomerania i Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie.

Szczegóły

Data:
8 stycznia
Czas:
12:00 - 14:00

Miejsce

MOK Legionowo Targowa
Targowa 65
Legionowo, mazowieckie 05-120 Polska
+ Google Map

Dodaj komentarz