Praca jako magazynier – jak szukać pracy, przygotować CV i przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej?

praca-mezczyzna-magazynier-6453947a0fd5a

Praca magazyniera to zajęcie, które nie wymaga szczególnych kwalifikacji. Nie oznacza wcale, że jest łatwa i przyjemna. Wręcz przeciwnie – wiąże się z dużym wysiłkiem fizycznym, często związana jest także z pośpiechem i presją. Osoby, które chcą rozwijać swoją karierę zawodową na stanowisku magazyniera, często zastanawiają się, gdzie szukać zatrudnienia.

 

Gdzie szukać pracy jako magazynier?

W ostatnich latach poszukiwanie pracy w dużej mierze przyniosło się do internetu. Jeszcze kilkanaście lat temu kandydaci do pracy na stanowisku magazyniera korzystali głównie z mediów tradycyjnych, takich jak prasa czy też ogłoszenia radiowe. Oczywiście, szukanie ofert w lokalnej gazetach dalej jest dobrym pomysłem na poszukiwanie zatrudnienia. Dzięki temu znaleźć można miejsce pracy w najbliższej okolicy, co wiąże się z oszczędnością czasu i kosztów związanych z dojazdami.

Osoby zainteresowane podjęciem pracy na stanowisku magazyniera, mogą skorzystać również z usług agencji pracy tymczasowej. Niestety stanowiska, które oferowane są przez takie miejsca, z reguły są dość kiepsko wynagradzane i wiążą się z licznymi wymaganiami. Oczywiście, nie jest to żelazną zasadą.

Najlepszym pomysłem, jeśli chodzi o poszukiwanie pracy jako magazynier, jest skorzystanie z usług internetowych portali zamieszczających oferty pracy. Każdy kandydat do pracy w roli magazyniera może samodzielnie wyznaczyć kryteria odnośnie potencjalnego stanowiska. Dzięki temu już na etapie poszukiwania pracy może odrzucić oferty, które nie spełniają jego oczekiwań. Interesujące oferty pracy jako magazynier znaleźć można na stronie internetowej https://www.gowork.pl/praca/magazynier;st/warszawa;l.

Jak zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie jako magazynier?

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak duże znaczenie mają prawidłowo napisane dokumenty rekrutacyjne dla powodzenia procesu poszukiwania pracy. Trzeba pamiętać o tym, że to właśnie CV i list motywacyjny potencjalnego pracownika mogą przykuć uwagę przyszłego pracodawcy i zadecydować o zaproszeniu na rozmowę kwalifikacyjną. Jak powinno wyglądać CV magazyniera?

Wbrew pozorom, w prawidłowo napisanym CV liczą się nie tylko informacje. Bardzo ważna jest również profesjonalna szata graficzna oraz czytelność przedstawionych danych. Badania wykazują, że estetyczne CV jest w stanie zwiększyć zainteresowanie osoby je czytającej nawet o 80%.

Kandydaci do pracy w roli magazyniera często popełniają błąd, wysyłając to samo CV do wielu pracodawców. A tymczasem jest to dokument, dzięki któremu można przekonać rekrutera, że spełnią się wszystkie jego oczekiwania i potrzeby. Dlatego tak ważne jest skonstruowanie indywidualnego CV, który jest dokumentem odpowiadającym na zamieszczone w ofercie pracy wymagania.

W profesjonalnym CV warto zamieścić takie informacje jak:

  • cel zawodowy – jest to sekcja, którą stosunkowo niewielu kandydatów do pracy umieszcza w swoim CV. To krótka informacja, która dotyczy dotychczasowych osiągnięć oraz poszukiwanego zatrudnienia, 
  • doświadczenie dokładne opisanie zakresu obowiązków na poprzednich stanowiskach pracy – warto skupić się także na opisaniu efektów swoich działań oraz sukcesów zawodowych, 
  • atuty  każdy magazynier powinien wyróżniać się sprawnością fizyczną, kondycją zdrowotną, uczciwością, komunikatywnością, samodzielnością, , umiejętnościami logicznymi – właśnie te cechy warto opisać w CV, 
  • umiejętności – w sekcji tej warto skupić się na umiejętnościach przydatnych w pracy magazyniera. To między innymi umiejętność obsługi wózka widłowego, znajomość aktualnych przepisów dotyczących magazynowania produktów, umiejętność obsługi podnośników i innych urządzeń magazynowych, obsługa programów komputerowych związanych z funkcjonowaniem magazynu, posiadane prawo jazdy.

Jak odpowiadać na pytania zadawane na rozmowie kwalifikacyjnej?

Osoby, które uzyskały zaproszenie rozmowy kwalifikacyjną, mają ze sobą swój pierwszy sukces. Podczas rozmowy mogą spodziewać się pytań odnośnie umiejętności organizacji pracy, trybu pracy w poprzedniej firmie, przestrzegania przepisów BHP, swojej kondycji fizycznej, a także posiadanych umiejętności i cech charakteru.

Bardzo ważne jest, aby w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej być całkowicie szczerym – to znaczy podkreślać swoje mocne strony bez nadmiernego koloryzowania. Przed wyjściem na rozmowę warto dowiedzieć się nieco więcej na temat firmy, do której się aplikuje – dzięki temu można wywrzeć pozytywne wrażenie na potencjalnym pracodawcy i ukazać mu się jako osoba zaangażowana i zainteresowana.