Wirtualne biuro to rozwiązanie, które umożliwia zarejestrowanie firmy pod danym adresem. Korzystanie z tej usługi pozwala na maksymalne zredukowanie kosztów wynajmu biura stacjonarnego. Oczywiście działalność można zarejestrować również w miejscu zamieszkania, ale nie każdemu to odpowiada. Wyjaśniamy, na czym polega wirtualne biuro oraz jakie są jego największe korzyści dla przedsiębiorcy.
Wirtualne biuro – czym się charakteryzuje?
Wirtualne biuro to usługa outsourcingowa, która polega na wynajmowaniu adresu i skrzynki pocztowej do rejestracji firmy w urzędzie. Usługa ta nie wymaga fizycznej obecności pod danym adresem. W jednym miejscu może być zarejestrowanych wiele firm, co wpływa na atrakcyjną cenę wirtualnych biur. Jest to rozwiązanie dla każdego przedsiębiorcy, bez względu na charakter działalności i branżę. Rozwiązanie to doceniają szczególnie mikroprzedsiębiorcy i freelancerzy pracujący z domu.
Podstawową usługą, jaką oferuje wirtualne biuro, jest adres do rejestracji działalności gospodarczej oraz adres do korespondencji. Usługa ta obejmuje również powiadomienia o napływającej poczcie przychodzącej. Jeśli mamy taką potrzebę, możemy dodatkowo skorzystać z możliwości skanowania poczty, którą pracownicy wirtualnego biura przesyłają następnie na nasz adres e-mailowy. Wirtualne biura wyposażone są w sale konferencyjne, które użytkownicy mogą wynajmować, gdy mają taką potrzebę, np. w celu spotkania się z kluczowym klientem czy urzędnikiem w przypadku ewentualnej kontroli skarbowej.
Powody, dla których warto wynająć wirtualne biuro
Oszczędności
Koszty wynajęcia powierzchni biurowej w Warszawie są bardzo wysokie. Dlatego na mapie stolicy pojawia się coraz więcej wirtualnych biur, które pozwalają zaoszczędzić na czynszu, mediach, zakupie artykułów biurowych. Jest to szczególnie dobra propozycja dla nowych przedsiębiorców, freelancerów, copywriterów i headhunterów, ale także wszystkich innych podmiotów świadczących pracę zdalną z kraju lub zza granicy.
Atrakcyjna lokalizacja
Adres firmy w samym sercu Warszawy podnosi prestiż firmy. Rozpoznawalna lokalizacja pomaga w prowadzeniu biznesu i zdobywaniu nowych klientów oraz kontrahentów. Wirtualne biuro daje możliwość posługiwania się atrakcyjnym adresem bez konieczności wynajmowania kosztownego lokalu w centrum miasta.
Szeroki zakres usługi
Pracownik wirtualnego biura zajmuje się przede wszystkim obsługą Twojej poczty, ale nie jest to koniec możliwości, jakie proponują tego typu firmy. Do skorzystania z konkretnego biura powinny przekonać Cię również dodatkowe usługi przez nie oferowane. Takie miejsca, jak wirtualne biuro Beyond Office w Warszawie oferują atrakcyjne pakiety usług, wśród których można znaleźć takie udogodnienia, jak: wynajem sali konferencyjnej, obsługa księgowości, pomoc prawna, pomoc przy rejestracji spółki czy wynajem biura serwisowanego.
Legalność
Wirtualne biura w Polsce są w pełni legalne, choć jeszcze kilka lat temu nie było to takie jasne. Rozstrzygnął to wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z 2014 roku. Wątpliwości pojawiły się po stronie urzędu skarbowego, który kwestionował możliwość zarejestrowania działalności gospodarczej w tego typu biurze ze względu na brak numeru lokalu w adresie oraz niewykonywanie pod wskazanym adresem funkcji zarządczych. Sąd wykazał, że nie ma w przepisach wzmianki o nakazie podawania numeru lokalu przez podatnika. Stwierdził również, że w obecnych realiach, czynności zarządcze można bez problemu prowadzić z dowolnego miejsca, także z wykorzystaniem biura wirtualnego.
Jeśli zastanawiasz się nad wynajęciem wirtualnego biura w prestiżowej lokalizacji, skontaktuj się z firmą Beyond Office z Warszawy i poznaj więcej szczegółów.