Jak zarabiać w Internecie bez inwestycji – 6 sposobów

pexels-antoni-shkraba-4348401

Inwestowanie to dobry sposób na zarobek. Jednak nie każdy może sobie na nie pozwolić z racji ograniczonego budżetu. Niemniej nic straconego! Internet oferuje niemal nieograniczone możliwości. Można w nim także zarabiać bez wkładu własnego. W poniższym artykule przedstawimy sześć sposób na takie zarabianie.

Zarabianie na ankietach

Ankiety przygotowywane są w różnych celach. Przedsiębiorstwa badają dzięki nim trendy rynkowe, przygotowując adekwatne rynkowo oferty. Fundacje i inne podmioty non-profit sprawdzają dzięki nim, jak wygląda sytuacja ich problematyki. Bez względu na pochodzenie ankiety, jej wypełnienie może przynosić wymierne zyski. Istnieje szereg platform przekazujących ankiety odpowiednim osobom. Wypełnienie jednej może przynieść zysk sięgający nawet kilkunastu złotych za kwadrans pracy.

Ysense to jedna z bardziej popularnych platform na której możecie wypełniać ankiety i zarabiać

Sklep internetowy w dropshippingu

Może się wydawać, że sklep internetowy wymaga dużego wkładu własnego. Przecież trzeba kupić produkty, zatrudnić podwykonawców… Nie! W tym miejscu przedstawimy innowacyjny model sprzedaży online. Sklep jest w nim jedynie agregatorem zamówień. Za ich realizację odpowiadają dostawcy. Właściciele sklepów w tym modelu utrzymują się z prowizji od wartości zamówienia. Sklep w tej formie może zacząć działalność już po paru godzinach od rozpoczęcia pracy nad nim. Dropshipping można wykorzystać zarówno do zarabiania na przejściowych trendach, jak i na bardziej zwyczajowych produktach.

Zarabianie na własnym blogu

Zarabianie na blogu wymaga dobrego warsztatu pisarskiego. Jednak uważamy, że po odpowiednim kursie tworzenia treści każdy jest w stanie zostać wybitnym blogerem. Najbardziej polecamy blogowanie osobom, które mają szansę przebić się na tle licznej i zażartej konkurencji. Największe szanse na popularność mają treści niszowe lub oferujące niecodzienne spojrzenie. Zyski z bloga pochodzą z wpisów gościnnych, wyświetlania reklam, a także wpisów sponsorowanych. Dodatkowo można uzyskiwać darowizny od czytelników.

Afiliacja – promowanie produktów i usług innych firm w zamian za prowizje

Marketing afiliacyjny jest według nas dobrym źródłem zarobku dla osób popularnych. Osoby znane w mediach społecznościowych i/lub znani blogerzy czy youtuberzy mają już dużą grupę odbiorców. W ramach marketingu afiliacyjnego mogą promować im produkty czy usługi swoich zleceniodawców. Umowa o prowadzenie takiego marketingu zazwyczaj przewiduje prowizję od sprzedaży jako wynagrodzenie.

Freelancing

Pod tym pojęciem możemy zakwalifikować… wszystko! Gdybyśmy mieli jednak stworzyć zwięzłą definicję, to freelancerem jest przedsiębiorca z dowolnej branży samodzielnie wyszukujący sobie klientów do stałej współpracy lub pojedynczych zleceń. Do zostania freelancerem w naszej opinii wystarcza komputer. Mając do niego dostęp można zgłębić dowolną dziedzinę wiedzy. Po zbudowaniu imponującego portfolio można przystąpić do sprzedawania swoich usług. Freelancerzy często są grafikami, copywriterami, programistami czy specjalistami ds. marketingu. Bez względu na branżę ta forma zarabiania sprawia, że jest się kowalem własnego losu. Można samodzielnie i wedle najdzikszych fantazji dobierać miejsce czy godziny pracy. Ponadto to od freelancera zależy, komu będzie świadczył usługi, a komu nie.

Kanał na Youtube

YouTube stwarza olbrzymie możliwości. Jest to największa na świecie platforma tego typu. Co sekundę jego asortyment rozszerzany jest o tysiące godzin nowego materiału. Można publikować na nim między innymi:

  • treści rozrywkowe
  • treści eksperckie
  • materiały promocyjne

Można zatem łączyć bycie youtuberem zarówno ze sprzedażą własnej wiedzy jak i marketingiem afiliacyjnym. Jednak uprzedzamy, że jest to pole działalności wymagające pewnej znajomości edycji materiałów wideo czy obsługi kamery. Zarobki youtuberów pochodzą z wyświetlanych przed i w trakcie filmy reklam. Dodatkowo mogą oni nawiązywać współpracę z firmami czy innymi twórcami, oczywiście za opłatą. Częstą praktyką jest także stosowanie kanału jako wsparcia promocji freelancera. Połączenie kilku form zarabiania online to skazywanie się na zysk.

Podsumowanie

Powyżej przedstawiliśmy naszym Czytelnikom 6 najczęściej polecanych sposobów na zarabianie online. Mamy szczerą nadzieję, że wybiorą oni co najmniej jeden z nich i rozpoczną swoją podróż w świecie samodzielnego zarobku. Nasze opisy skupiły się na najważniejszych wymogach wstępnych oraz specyfice każdego z sześciu rynków usług omówionych w powyższym artykule. Na koniec pozostaje nam życzyć naszym Czytelnikom odwagi i samych biznesowych sukcesów na nowej drodze życia.

Zapraszamy Was również do wizyty na stronie cyfrowybloger.pl Znajdziecie tam interesujące treści w tematyce zarabiania w Internecie