Z parkrunowych tras. Cz. 94. Przyszła zima… (galeria)

parkrun_07

Na miejsca! Gotowi? Start!!! Pobiegli 80. raz (fot. GP/MM)

Na koniec lutego przymroziło. To najniższe wskaźniki na termometrach w tym sezonie zimowym. Nie przeszkadzało to jednak, by na trasie jabłonowskiego parkruna zaprezentowało się 28 biegaczy i biegaczek.

Mimo zimna, wiatru i lekkiego opadu śniegu, zza chmur przebijało się słońce. Nie była to jakaś najgorsza pogoda na bieganie. Widać to było po uczestnikach biegu, którzy z uśmiechem na twarzach pokonywali kolejne pętle w jabłonowskim parku. Po biegu mogli liczyć na herbatę przygotowaną tym razem przez Barbarę Sztylko. Były też cukierki, bo dwójka parkrunowiczów świętowała w tygodniu urodziny.

Szósty start, piąta wygrana

Jeszcze po pierwszym pełnym okrążeniu na czele była czwórka zawodników. Jednak już na ostatnią pętlę wybiegł już tylko Marcin Rębiejewski. Jabłonianin, w swym szóstym parkrunowym starcie, wygrał po raz piąty. Dziś nie było „życiówki”. Rębiejewski zwyciężył w czasie 19:55. Jako jedyny złamał granicę 20 minut. Drugi na mecie, Łukasz Jaworek, uzyskał czas 20:47. Trzecią osobą, która ukończyła 80. bieg parkrun Jabłonna, był Adrian Skrzypczak – 21:10.

Jedenasta wygrana

Już tylko dwie wygrane dzielą Natalię Piastę-Serafin od dogonienia na liście zwycięzców Adama Pożarowszczyka. Zawodniczka Wieliszew Heron Team wygrała po raz jedenasty i ma najwięcej wygranych wśród kobiet. W sobotę do zwycięstwa wystarczył jej czas 25:53. Drugie miejsce zajęła Joanna Brykalska – 29:28, a na najniższym stopniu podium stanęła Katarzyna Maryniak – 31:02.

Parkrun Jablonna, Event number 80, 24th February 2018

This week 28 people ran, jogged and walked the course, of whom 0 were first timers and 2 recorded new Personal Bests. Representatives of 6 different clubs took part. The event was made possible by 9 volunteers: Michał Zbigniew MACHNACKI • Urszula Michalina MACHNACKA • Saturnin SZCZEPAŃSKI • Artur SZEWCZYK • Andrzej GŁOWACKI • Sylwester DUDZIŃSKI • Łukasz ŁATKOWSKI • Alicja ŁATKOWSKA • Barbara SZTYLKO. Today’s full results and a complete event history can be found on the parkrun Jablonna Results Page.

3. Katarzyna Maryniak – 31:02

The male record is held by Emil DOBROWOLSKI who recorded a time of 16:19 on 17th December 2016 (event number 17). The female record is held by Kinga REDA who recorded a time of 20:40 on 22nd July 2017 (event number 48).The Age Grade course record is held by Dariusz WIECZOREK who recorded 80.30% (17:56) on 31st December 2016 (event number 19). parkrun Jablonna started on 27th August 2016. Parkrun Jablonna started on 27th August 2016. Since then 502 participants have completed 3,010 parkruns covering a total distance of 15,050 km, including 561 new Personal Bests.